Przygnieć papier toaletowy i zwieś na uchwycie. Zobaczysz różnicę

Papier toaletowy idzie jak woda? Jest na to sposób! Poznaj przydatny trik, dzięki któremu rolka nie skończy się tak szybko jak zwykle.

Papier toaletowy znajduje się w każdym domu, ale zdarza się, że przez brak umiaru kończy się szybciej, niż powinien. Papieru używamy nie tylko do higieny, ale również do sprzątania, a czasem do przecierania powierzchni. Podpowiadamy, jak z jednym prostym trikiem rolka starczy nam na dłużej.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Zgnieć rolkę papieru toaletowego. Efekt może być zaskakujący

Papieru łatwo wziąć za dużo. Obracająca się rolka sprzyja nadmiernemu wyciąganiu papieru, przez co produkt kończy się szybciej, niż byśmy zakładali. Jest na to sprytny sposób. Wystarczy przed założeniem jej na uchwyt, lekko ją zgnieść. Po co? Otóż zgnieciona rolka zmieni kształt i nie będzie tak łatwo się obracała, przez co wyciągniemy mniej papieru. To bardzo ważne nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również finansowych. Paczka papieru kosztuje około 10 złotych, a jeśli starcza nam na kilka dni, w skali miesiąca robi się z tego znacznie większy wydatek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Papier toaletowy przydatny nie tylko w łazience. Włóż rolkę do lodówki, a poradzisz sobie z uciążliwym problemem

Papier toaletowy przydaje się nie tylko w kwestiach higienicznych, ale pomaga radzić sobie z uciążliwymi problemami. Jednym z ciekawych zastosowań rolki papieru jest… umieszczenie jej w lodówce. Najpierw należy zamoczyć papier w mieszance sody oczyszczonej i wody, a potem umieścić na półce. Po co? Otóż wilgotna rolka to świetny pochłaniacz nieprzyjemnej woni. Możemy także wykorzystać ją jako zapach do szafy. Wystarczy zamoczyć ją delikatnie w płynie do płukania i włożyć na półkę, a ubrania będą pachniały jak świeżo wyjęte z pralki.

Więcej o: