Rozwiodła się i godzinę później wyszła za mąż. Była pierwowzorem ukochanej Spider-Mana

Stan Lee i Joan Boocock byli małżeństwem 69 lat. Gdy się poznali, Joan była żoną amerykańskiego żołnierza. Szybko pojechała do sądu wziąć rozwód, a godzinę później ten sam sędzia udzielił jej ślubu ze Stanem.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Stan Lee był jednym z najbardziej znanych producentów komiksowych na świecie. Stworzył tak kultowe postacie jak Spider-Man, Hulk, Iron Man, Fantastyczna Czwórka, Thor czy X-meni. W 1947 roku kuzyn umówił go na randkę w ciemno z Betty, modelką kapeluszy. Gdy Stan dotarł do drzwi agencji modelek, zauważył Joan Boocock, która witała gości. Zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, a do spotkania z Betty nigdy nie doszło.

Zobacz wideo "Spider-Man: No Way Home", czyli skąd my znamy tych złoczyńców [ZWIASTUN]

Stan Lee i Joan Boocock. Wzięli ślub po 2 tygodniach znajomości

Lee postawił wszystko na jedną kartę i od razu wyznał Boocock miłość. Chociaż ona była wtedy związana z innym mężczyzną, zostawiła go i związała się ze Stanem. Po 2 tygodniach znajomości producent postanowił się oświadczyć. Joan wciąż była jednak mężatką. Szybko ustaliła termin rozprawy rozwodowej i pojechała do sądu. Po orzeczeniu rozpadu małżeństwa, godzinę później ten sam sędzia udzielił jej ślubu ze Stanem. Lee od początku uważał, że spotkanie Joan to przeznaczenie. - Narysowałem jedną dziewczynę. To był mój pomysł na to, jak powinna wyglądać idealna kobieta. Gdy zobaczyłem Joan, wiedziałem, że to ona była tą dziewczyną, którą rysowałem przez całe życie - cytował twórcę magazyn "People".

Byli małżeństwem 69 lat. To ona jest pierwowzorem ukochanej Spider-Mana

Joan była dla Stana prawdziwą muzą. To ona była inspiracją do stworzenia postaci Mary Jane Watson, pierwszej miłości Petera Parkera, komiksowego Spider-Mana. - Jest dla mnie idealną żoną, bo kiedy ja siedzę w domu i piszę, ona zajmuje się domem. Mogłaby spędzić cały dzień na przestawianiu mebli. Nie czuję się wtedy winny, że zajmuję się pracą - opowiadał producent.

 

Ich codziennym rytuałem było wspólne jedzenie kolacji i oglądanie wieczornego programu w telewizji. Para doczekała się dwóch córek: Joan C. oraz Jan Lee, która zmarła jeszcze jako dziecko. Joan Boocock zmarła w 2017 roku na skutek komplikacji po udarze. Rok później z powodu powikłań po zapaleniu płuc umarł także Stan Lee.

Więcej o: