"Rozszyfrował" system na loterii i wygrał aż 14 razy. Organizatorzy wytoczyli mu proces

Można powiedzieć, że pochodzący z Rumunii matematyk rozbił bank. Jest prawdziwym geniuszem. Opracował system, dzięki któremu wygrał na loterii, aż 14 razy. Jak tego dokonał?

Wiele z nas marzy o wygraniu, a temu człowiekowi udało się to zrobić, aż 14 razy. Stefan Mandel jest matematykiem i wygrał w loterii grube miliony. Jak to zrobił? 

Zobacz wideo Celebrycka impreza, a wśród tłumu gwiazd "Pan Lotto". Ryszard Rembiszewski: Sam wygrałem w Dużym Lotku tylko..

Marzył, by wyjechać z kraju. Opracował formułę, dzięki której wygrał w loterii 

Stefan Mandel urodził się w Rumunii. Ukończył studia na wydziale ekonomii, lecz to nie dyplom okazał się jego największym sukcesem. Mężczyzna stworzył formułę, dzięki której w loterii wygrał miliony. Mandel nie pochodził z bogatej rodziny i marzył, aby opuścić Rumunię. Niestety praca nie pozwalała mu na odłożenie większej sumy, więc postanowił spróbować sił w loterii. Wymyślił strategię pięciu liczb, a szóstą wpisywał na chybił trafił. Udało mu się wygrać, dzięki czemu przeniósł się z rodziną do Australii, ale wciąż udoskonalał pomysł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Łącznie wygrał 30 milionów dolarów. Organizatorzy loterii wytoczyli mu proces 

Spróbował swoich sił w loteriach australijskich, ale gdy wygrał 12 raz, organizatorzy wprowadzili obostrzenia, które uniemożliwiały Mandelowi dalszą grę. Nie zaprzestał jednak działań i przeniósł się na teren USA. System Mandela polegał na zachęceniu inwestorów, którzy wykupowaliby kupony. W Stanach Zjednoczonych jeden kupon kosztował dolara, a kombinacji liczb było 7,1 miliona.

Udało mu się przekonać 2500 osób, aby zainwestowały pieniądze. Wygrał, a gdy w 1992 roku kumulacja wynosiła 27 milionów dolarów, działalność Mandela wyrosła na tak wielką skalę, że wykupił niemal wszystkie losy, co nie spodobało się organizatorom, którzy wytoczyli mu proces. Łącznie Stefan Mandel wygrał w loteriach ponad 30 milionów dolarów, lecz w 1995 roku ogłosił upadłość.

Więcej o: