Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Sukienki bandeau mogą się kojarzyć z latami 90. dlaczego? Otóż były noszone przez dwie kultowe postacie, Carrie Bradshaw i Rachel Green. Tych bohaterek chyba nie trzeba bliżej przedstawiać. Nawet jeśli nie oglądało się seriali, w których są głównymi bohaterkami, to nadal wiadomo, o kogo chodzi. Te dwie panie w swoich produkcjach chętnie promowały piękne sukienki bez ramiączek. Teraz takie modele można dostać na wyprzedaży.
Seriale "Przyjaciele" i "Seks w wielkim mieście" są obecnie uznawane za kultowe. Mają ogromne rzesze fanów na całym świecie. Bez oglądania praktycznie każdy mniej więcej zna fabułę tych produkcji. Jednymi z najbardziej zapadających w pamięć postaci były Rachel Green i Carrie Bradshaw odgrywane przez Jennifer Aniston i Sarah Jessicę Parker.
Obie te bohaterki miały niepowtarzalny styl, którym do dzisiaj inspiruje się wiele osób. Garderoba Rachel z Przyjaciół to kwintesencja lat 90. Krótkie spódnice, sweterki, skrócone topy oraz dopasowane sukienki w tym również te bez ramiączek.
Jeśli chodzi o Carrie Bradshaw, to zdecydowanie miała ona swój bardzo oryginalny i charakterystyczny styl. Twórcy serialu chcieli, żeby bohaterka nosiła zarówno rzeczy markowe, jak i te tanie, niekiedy z second-handu. Takie połączenie zadziało tutaj perfekcyjnie. Bradshaw bardzo często prezentowała się na ekranie w sukienkach podkreślających talię. Mogliśmy ją podziwiać też w wariantach z dekoltem typu bandeau.
Wzorując się na Rachel i Carrie, warto tego lata postawić na sukienki bez ramiączek, zwłaszcza że niektóre trafiły na wyprzedaże. W Housie dostępny jest czarny, dzianinowy model maxi. Poza tym, że stawia mocny nacisk na kształt sylwetki, to jest dość elegancki. Będzie świetnie wyglądał w połączeniu z sandałami na obcasie.
Bonprix przecenia sukienkę bandeau w typowo wakacyjnym klimacie. Ta wersja ma białoturkusowy wzór, kopertową zakładkę u dołu i gumkę w talii. Co ciekawe, sukienkę można nosić na dwa sposoby, gdyż posiada też szerokie ramiączka.
Sukienki bandeau z wyprzedaży (fot. House, Bonprix, H&M)
H&M z kolei proponuje wariant biały w czarne, poziome paski. Zdecydowanie uwagę tutaj przykuwa hitowa cena. Jednak oprócz tego, model z sieciówki sprawdzi się na co dzień. Pasuje zarówno do butów na obcasie np. klapek, jak i wygodnych sneakersów. Dobrze też na wierzch narzucić modną, lekką kurtkę np. jeansową o oversize’owym kroju.