Hitowy element garderoby lat 70. powraca do łask. Tego lata nosimy go jednak zupełnie inaczej

Trendy na lato 2023 garściami czerpią z przeszłości. W tym sezonie wielki powrót zaliczyło wiele klasyków modowych sprzed lat. Wśród nich znalazła się elegancka kamizelka garniturowa. Nosimy ją jednak zupełnie inaczej niż w latach 70.

Historia garniturów damskich sięga lat 60. Wtedy to po raz pierwszy damski garnitur pojawił się w amerykańskim „Vogue’u", a kilka lat później w kolekcji domu mody Yves Saint Laurent. W tamtym czasie garnitury damskie uważane były jednak za kontrowersyjny strój, a kobiety, które je nosiły bywały wypraszane z restauracji. Szczyt popularności garniturów damskich przypada na połowę lat 70.  Diane Keaton, grając w „Annie Hall" z 1977 roku wyglądała olśniewająco w garniturowych spodniach, kamizelce i krawacie. Taki ubiór kojarzony był z kobiecą siłą i niezależnością. 

 

Power dressing znów na topie. Hitem kamizelki 

Damskie garnitury związane są ze stylem power dressing. Do jego przedstawicielek należą m.in. Margaret Thatcher, Hillary Clinton czy Michelle Obama. Dawniej ubiór ten miał pomagać kobietom zdobyć autorytet i władzę oraz był przepustką do męskiego świata biznesu i polityki. 

Dziś kobiety nie muszą już udowadniać swojej pozycji, jednak damskie garnitury wciąż pozostają w modzie. Stanowią one świetną alternatywę dla sukienki czy kombinezonu. W tym sezonie popularnością cieszy się zwłaszcza jeden element zestawu garniturowego. Mowa o eleganckiej kamizelce. Nosimy ją jednak zupełnie inaczej, niż w latach 70. 

 

Modna kamizelka na lato. Z czym ją łączyć?

W tym sezonie fashionistki przekonują, by kamizelkę nosić nie na koszulę, lecz na gołe ciało. Dodatkowo, bez pozostałych elementów garnituru. Najchętniej wybierają one modele w stonowanych kolorach, takich jak biały, beżowy, czarny czy szary. Popularnością cieszą się również jeansowe kamizelki. 

Kamizelkę możesz zestawić z jeansowymi lub materiałowymi szortami. Sprawdzi się ona również w połączeniu z plisowaną spódnicą midi lub luźnymi spodniami palazzo. Stylizację warto uzupełnić sandałkami na obcasie. Całość będzie prezentowała się niezwykle elegancko, a przy tym nowocześnie. 

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: