Zapomnij o occie. Te cukierki to pogromcy muszek owocówek. Rozłóż je w kuchni, a znikną od razu

Pojawienie się muszek owocówek w mieszkaniu nie jest niczym przyjemnym. Sprawdź, skąd się biorą i jak zaradzić temu, by tak chętnie nie wracały. Jeśli je zauważyłaś, możesz zrobić jedną rzecz, która sprawi, że szybko pozbędziesz się muszek z domu. Wystarczą cukierki.

Muszki owocówki potrafią być irytujące, lecz co zrobić, żeby szybko się ich pozbyć? Okazuje się, że pewne popularne cukierki szybko sobie poradzą z odstraszeniem nieproszonych owadów. Warto też zadbać o kilka rzeczy, by tak chętnie nie wracały do twojego domu. Co należy zrobić? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego muszki owocówki pojawiają się w domu? Wyeliminuj te czynniki, a przestaną przylatywać

Muszki owocówki błyskawicznie mogą pojawić się w domu i równie szybko złożyć jaja, z których po 24 godzinach wyklują się kolejne owady. Właśnie dlatego lepiej nie pozwalać im na rozgoszczenie się w kuchni. Możesz znacznie zminimalizować ryzyko pojawienia się muszek owocówek, pamiętając o kilku rzeczach. Przede wszystkim regularnie wynosić śmieci, które mogą je zwabić. Warzywa oraz owoce przechowuj natomiast w lodówce i regularnie sprawdzaj, czy nie są zepsute. To właśnie do gnijącej żywności muszki owocówki przylatują najchętniej. Miej też na uwadze, by nie zostawiać na wierzchu otwartych napoi alkoholowych takich jak piwo lub wino, ponieważ one także zwabiają owady.

Czym odstraszyć muszki owocówki? Wystarczy sięgnąć po popularne cukierki

Jeśli jednak muszki owocówki już pojawiły się w twoim domu, szybko wyeliminuj źródło, do którego przyleciały. Następnie możesz wykorzystać pewien sprytny sposób, który sprawi, że szybko odlecą, opuszczając twój dom. Wystarczy, że sięgniesz do szafki ze słodyczami po popularne cukierki. Mowa oczywiście o takich z miętowym aromatem, którego nie tolerują muszki owocówki. Wystarczy porozkładać cukierki do miseczek, a te umieścić w miejscach, gdzie gromadzą się owady. Szybko nie będzie po nich śladu.

Więcej o: