To imię nosi jedynie 198 Polek. Janusz Korwin-Mikke nazwał tak córkę. Oznacza "dziewczę"

Janusz Korwin-Mikke jest jednym z tych polityków, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Prywatnie jest ojcem ósemki dzieci. Jedną z córek nazwał w nietypowy sposób. Od 20 lat żadna Polka nie otrzymała takiego imienia.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Janusz Korwin-Mikke od wielu lat bierze mniej lub bardziej aktywny udział w świecie polityki. 81-letni działacz ma ośmioro dzieci. Jedna z jego córek może pochwalić się naprawdę rzadkim imieniem. Według strony jakieimie.pl korzystającej z rejestru PESEL, nosi je zaledwie 198 Polek.

Zobacz wideo Janusz Korwin Mikke - polityczny prowokator

Korynna Korwin-Mikke. Co oznacza imię córki polityka?

Imię Korynna pochodzi od greckiego słowa kóre, oznaczającego "dziewczę". Jego patronką jest św. Koryna z Syrii, żyjąca w II wieku. Co ciekawe, można uznać je za zdrobnienie od "Kory". Na świecie dość popularne są także inne odmiany, takie jak Corina, Corine, czy Corinne. Warto także wspomnieć, że Koryny i Korynny mają imieniny tylko w jednym dniu roku. Jest nim 14 maja. 

Od 20 lat żadna Polka nie dostała tego imienia. Dziś zajmuje 936 miejsce w rankingu

Zaglądając do rejestru PESEL, można dowiedzieć się, że imię Koryna i jego odmiany są niezwykle rzadkie. W całej Polsce nosi je zaledwie 198 kobiet. Od ponad 23 lat żadna dziewczynka nie została nazwana w ten sposób. Najwięcej Koryn urodziło się w latach 90. Dziś zajmuje 936 miejsce w rankingu na najczęściej nadawane imię dla dziewczynek w Polsce.

Jakie z natury są Koryny? Zwykle cechują się ogromną chęcią poznawania świata i odwagą w podejmowaniu trudnych decyzji. Szczycą się wysoką inteligencją i poczuciem wartości siebie. Oprócz córki polskiego polityka inne znane Koryny to m.in.: miss Francji z 2003 roku Corinne Coman, francuska mistrzyni olimpijska w biathlonie Corinne Niogret, czy też amerykańska tenisistka i mistrzyni Wimbledonu w grze podwójnej Corina Morariu.

Więcej o: