Jak wyczyścić ściany? Nie potrzebujesz farby, aby usunąć brud, marker, a nawet pleśń

Każdemu z nas zdarza się ubrudzić ścianę. A jeśli masz dzieci lub zwierzęta, zanieczyszczenia pojawiają się bardzo szybko. Jak sobie z nimi poradzić, by uniknąć ponownego malowania ścian? Wystarczą dwa składniki.

Nie musisz od razu malować ścian, jeśli są zabrudzone. Bez względu na to czy są to ślady po długopisie, jedzeniu lub markerze, szybko usuniesz je sprytnym domowym sposobem. Warto sięgnąć po dwa składniki z domu, dzięki którym w mgnieniu oka pozbędziesz się brudnych ścian. Co będzie ci potrzebne? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przygotować ścianę do usunięcia zabrudzeń? Od tego trzeba zacząć

Zanim zaczniesz nakładać detergent na zabrudzenia, dobrze przygotuj ściany. Przede wszystkim należy dokładnie oczyścić je z kurzu. Jeśli tego nie zrobisz, zamiast umyć zabrudzenia, jeszcze bardziej je powiększysz, wcierając je w strukturę farby. Odkurz więc ściany z kurzu oraz pajęczyn i dopiero przejdź do usuwania zabrudzeń. Pamiętaj, czy ścierać nie tylko same plamy, lecz całą powierzchnię, by uniknąć smug. Najlepiej będzie kierować się ruchem od dołu do góry, stosując wybrany przez siebie domowy detergent. Jak go przygotować? Potrzebne składniki prawdopodobnie czekają już na ciebie w kuchni lub łazience

Czym doczyścić plamy na ścianach? Sięgnij po te składniki

Domowy środek do czyszczenia zabrudzeń na ścianach czy plam po markerze wykonasz między innymi z mydła. Warto skorzystać z mieszanki potasowego i sodowego, jednak możesz wykorzystać nawet to, którym na co dzień myjesz ręce. Rozpuść odrobinę mydła w ciepłej wodzie i dokładnie połącz składniki. Gdy mieszanka przestygnie, namocz w niej miękką ściereczkę, odciśnij nadmiar płynu i przecieraj ściany. Zabrudzenia od razu zaczną znikać. Zamiast mydła na trudniejsze plamy oraz pleśń polecamy ocet spirytusowy z wodą w proporcjach 5:1. Gotową mieszanką spryskuj ściany, a następnie przecieraj ściereczką, by usunąć zabrudzenia.

Więcej o: