Zawsze zabieram ze sobą pieluchę na plażę. Nie dlatego, że mam dziecko

Wypoczywając na plaży, często obawiamy się, że nasze rzeczy zostaną ukradzione. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieją triki zniechęcające złodzieja do zabrania cennych rzeczy. Na czym polegają? Ja nie ruszam się nad wodę bez pampersa i to nie dlatego, że mam dziecko.

Podczas wakacji wiele osób udaje się na wypoczynek nad morze lub na Mazury, co oczywiście wiąże się z częstym odwiedzaniem plaż i kąpielach w morzu lub w jeziorach. Zdarza się, że nie wiemy, co zrobić, by uniknąć kradzieży, a tłumy przy kąpieliskach mogą sprzyjać działalności złodziei. Na szczęście dzięki temu prostemu trikowi, żaden rabuś nie pokusi się o zabranie naszych rzeczy. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Weź pieluchę na plażę. Nie doświadczysz kłopotliwego problemu

Wypoczywasz nad wodą, ale co chwilę zerkasz na kocyk i sprawdzasz, czy nikt nie kręci się obok pozostawionych przez ciebie rzeczy? Niestety często nie da się uniknąć wypadu bez telefonu, portfela, kluczy do domu i tym podobnych przedmiotów. Jeśli zastosujesz prosty trik, możesz uniknąć potencjalnych kłopotów. Na czym polega? Wystarczy, że cenne rzeczy umieścisz w środku dziecięcej pieluchy i dokładnie ją zamkniesz. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że złodziej, zobaczywszy, iż jest wypełniona, ukradnie ją. Nikt przecież nie chciałby ukraść kupki dziecka, bo i po co? Z tego względu zawsze zabieram ze sobą chociaż jedną sztukę pieluchy na plażę.

Jak nie dać się okraść na wakacjach? Wypróbuj te proste metody

Oprócz triku z pieluchą możesz też wypróbować inne plażowe triki, które zabezpieczą cię przed potencjalną kradzieżą.

  1. Zabezpiecz cenne rzeczy folią i zakop pod kocem. Wystarczy lekka warstwa. Złodzieje nie mają w zwyczaju szukać drogocennych rzeczy zbyt szczegółowo, ponieważ podczas działania liczy się dla nich czas i to, by nie rzucać się w oczy plażowiczom.
  2. Włóż cenne rzeczy do opakowania po chusteczkach lub opakowania po kremie. Paczka raczej nie będzie stanowiła dla złodzieja żadnej wartości, dlatego się o nią nie pokusi, szukając innych rzeczy.

Oprócz tego pamiętaj, by nie zabierać na plażę cennych rzeczy, jeśli nie ma takiej konieczności, co pozwoli na zabawę bez ostrzegawczej lampki z tyłu głowy, że możemy paść ofiarą ataku złodzieja.

Więcej o: