Co sadzić obok ogórków i pomidorów? Te warzywa za sobą nie przepadają. Zbiory będą mniejsze

Nie każdy wie, że warzywa, podobnie jak ludzie, również mogą za sobą nie przepadać. Warto zadbać o dobre sąsiedztwo roślin, aby rozwijały się prawidłowo i dawały obfite plony. Podpowiadamy, co sadzić obok ogórków i pomidorów, aby w sezonie zebrać kosze warzyw.

Co sadzić obok ogórków? A co najlepiej sadzić obok pomidorów? Te dwa warzywa są często uprawiane w przydomowych ogrodach, ale niewiele osób wie, że mają one nietypowe wymagania. Nie każda roślina będzie dla nich odpowiednim sąsiadem, a w towarzystwie niektórych mogą kiepsko się rozwijać.

Zobacz wideo Nowy sposób na ogórki małosolne. Zrób je na sucho!

Co sadzić obok ogórków? Zadbaj o odpowiednie sąsiedztwo, a urosną duże i chrupiące

Jeśli chcesz, aby warzywa rosło zdrowo i dały obfite plony, zadbaj o odpowiednich sąsiadów. Co sadzić obok ogórków? Otóż okazuje się, że niektóre z roślin mogą zadziałać ochronnie na uprawy. Jeśli posadzisz nagietka, aksamitkę lub nasturcję, skutecznie odstraszą szkodniki takie jak mszyce, nicienie, a nawet mączliki. Posadzenie oregano bądź kminku wspomoże wzrost ogórków, przez co zbierzemy zdrowe i chrupkie warzywa. Dobrym sąsiadem będą także groch, fasola, sałata, szpinak i buraki, kiepskim towarzystwem zaś okazują się pomidory, ziemniaki i rzodkiewka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Co sadzić obok pomidorów? Pamiętaj, że to warzywo nie lubi się z niektórymi roślinami uprawnymi

Podobnie jak w przypadku ogórków, obok pomidorów możemy posadzić aksamitkę i nagietka, które uchronią warzywa przed atakami szkodników. Co sadzić obok pomidorów, aby odpowiednio się rozwijały i zdrowo rosły? Świetnym sąsiadem dla tej rośliny będą bazylia, szałwia, oregano, a także sałata, cebula dymka, szpinak, fasola, seler, czy pory. Dobrze dogadają się również z koprem, miętą pieprzową i cząbrem ogrodowym. Obok pomidorów nie powinnyśmy sadzić kalarepy, ogórków, ziemniaków, czy kolendry, gdyż te rośliny zahamują ich wzrost i prawidłowy rozwój. 

Więcej o: