Przed wyjazdem na wakacje wkładam do walizki jedną rzecz. Spróbuj raz, a efekt cię zaskoczy

Pakowanie się na wakacje nie jest prostą rzeczą. Często nie wiemy, jak zrobić to tak, by pomieścić jak najwięcej ubrań, a przy okazji przypadkiem nie uszkodzić ich na przykład podeszwami butów. Na szczęście istnieje prosty sposób, który może temu zapobiec. Co należy zrobić?

Wakacje sprzyjają podróżom i znienawidzonemu przez większość urlopowiczów pakowaniu. Zabranie odpowiednich rzeczy i umiejętne umieszczenie ich w walizce często zajmuje sporo czasu, a po przyjeździe na miejsce może się okazać, że niektóre ubrania przez obecność butów uległy zniszczeniu. Nie każdy wie, że można temu zapobiec prostym sposobem. Dzięki niemu szybko zapomnisz o kłopocie, a pakowanie będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Przed podróżą wkładam to do walizki. Buty nie niszczą moich ubrań

Jak zabezpieczyć ubrania, by ich nie zniszczyć? Zazwyczaj przewozimy w jednej walizce zarówno odzież, jak i buty. Niestety poprzez pocieranie podeszew o białe ubrania mogą one szybko ulec zniszczeniu. Nie każdy wie, że jednym prostym sposobem można temu zapobiec raz na zawsze. Co należy zrobić? Wystarczy, że przed włożeniem do walizki umieścisz buty w czepku kąpielowym. Metoda wydaje się nieco dziwna, ale jest skuteczna. Dzięki temu zapobiegniesz ocieraniu się butów o ubrania i uratujesz je przed zniszczeniem. Jeśli nie masz czepka, sprawdzi się też zwykła reklamówka. Oprócz zabezpieczania butów możesz też przechowywać w czepku kosmetyki, by się nie wylały.

Jak się spakować, aby zająć jak najmniej miejsca? Z tymi trikami zmieścisz wszystko

Wykorzystanie czepka kąpielowego jest ciekawym sposobem na przewiezienie butów w walizce. Oprócz tego warto poznać też triki, dzięki którym spakujesz o wiele więcej rzeczy niż zazwyczaj i nie będziesz musiała z czegoś zrezygnować. Istnieją też metody, dzięki którym unikniesz zabierania tego, co ci się na wakacjach nie przyda.

  1. Zwijaj koszulki w rulon, by zaoszczędzić miejsce.
  2. Przelewaj kosmetyki do mniejszych buteleczek. Zazwyczaj nie ma potrzeby, by zabierać duże opakowania.
  3. Zamiast pełnowymiarowych książek, zabierz w podróż elektroniczny czytnik.
  4. Stwórz listę potrzebnych rzeczy i staraj się jej trzymać.
  5. Sprawdź, jaka będzie pogoda w miejscu wakacji, by zabrać tylko ubrania, które ci się przydadzą.
Więcej o: