Kiedy i jak podlewać storczyki? Wypróbuj "metodę palca". Więcej go nie przelejesz

Jak podlewać storczyki? Kwiat jest świetnym prezentem i zachwyca wyglądem wiele osób. Nie każdy jednak wie, jak odpowiednio o niego dbać, by zdrowo kwitł. Okazuje się, że urośnie bujnie, jeśli postawisz na sprawdzoną pielęgnację i domowe nawozy. Oto co trzeba zrobić.

Storczyk zachwyca wyglądem wielu fanów roślin doniczkowych. Ta piękna ozdoba sprawdzi się nie tylko w domu, ale również i w biurze. Zazwyczaj nie da się przejść obok niej obojętnie, jeśli jest odpowiednio zadbana. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest podlewanie i nawożenie sprawdzonym nawozem, który możesz przygotować nawet z kuchennych odpadków. Jak dbać o storczyka?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak podlewać storczyki? Dzięki tej metodzie nie zabraknie im wody

Jeśli nie wiesz, jak podlewać storczyka, możesz kierować się prostą zasadą, że najlepiej robić to po wyschnięciu podłoża. Warto regularnie sprawdzać stan ziemi w doniczce przy pomocy palca. Jeśli brakuje w niej wilgoci, najwyższy czas podlać storczyka.

W zależności od gatunku roślinę podlewa się co 3 do 14 dni. Najlepiej dostarczać storczykowi wody w godzinach porannych. Jak podlewać? Wykorzystaj technikę kąpieli wodnej. Wystarczy, że zanurzysz roślinę w osłonce na 20-30 minut w wodzie, a później przełożysz ją do doniczki. Jeśli preferujesz tradycyjną formę podlewania, rób to obficie, by ziemia była całkiem mokra, a po kilkunastu minutach przelej nadmiar wody na podstawkę i ją wylej.

Czym nawozić storczyki, żeby ładnie kwitły? Sprawdzi się nawóz z domowych resztek

Storczyka warto od czasu do czasu potraktować nawozem. Nie musisz kupować preparatów ze sklepu, bo sprawdzą się produkty, które albo wyrzucamy do śmieci, albo zazwyczaj mamy już w domu.

  • Skórki z banana — Pokrój je na małe kawałki i wysusz w słońcu lub w piekarniku. Później zblenduj skwarki na proszek i zmieszaj około 3 łyżki z wierzchnią warstwą ziemi storczyka.
  • Odżywka z czosnkiem — Zagotuj 1 l wody i dodaj do niej pięć ząbków czosnku przeciśniętych przez praskę. Odstaw wywar na 24 godziny, a później zanurz w nim storczyka na 30 minut.
Więcej o: