Testuje przepisy kulinarne zapisane na nagrobkach. "To prawdziwa skarbnica historii"

Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie to skarb, który pilnie strzeże wiele rodzin. Niektórzy jednak decydują się przekazać tę wiedzę dalej, nawet po swojej śmierci. Rosie Grant postanowiła ją natomiast przetestować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosie Grant to studentka Uniwersytetu Maryland, która w trakcie lockdownu rozpoczęła staż na Cmentarzu Kongresowym w Waszyngtonie. Dziewczyna zauważyła, że na wielu nagrobkach znajdują się przepisy, na różnego rodzaju potrawy. Chciała podzielić się odkryciem ze wszystkimi zainteresowanymi. Dziś jej popisy kulinarne obserwuje ponad 280 tysięcy użytkowników.

Zobacz wideo Babeczki czekoladowe z nagrobkiem z kruchego ciastka

"Zainteresowanie stało się czymś więcej niż tylko pracą". Odkryła przepisy z nagrobków

Nietypowe hobby Rosie Grant miało początek w trakcie pandemii. Odbywając staż na Cmentarzu Kongresowym w Waszyngtonie (jednym z najstarszych w Stanach Zjednoczonych), zachwyciła się nietypowymi nagrobkami. Na wielu z nich znalazła przepisy, które przodkowie postanowili przekazać kolejnym pokoleniom. - Wkrótce moje zainteresowanie stało się czymś więcej niż tylko pracą. Podczas lockdownu cmentarz był jednym z niewielu miejsc, do których mogłam chodzić na spacery. Zaczęłam dostrzegać, że takie miejsca to prawdziwa skarbnica historii - podkreślała w wywiadzie dla "The Guardian"

Rosie postanowiła podzielić się kulinarnymi odkryciami w internecie. W tym celu założyła profile na Instagramie i TikToku. W każdym filmiku pokazuje nowy przepis i przygotowuje potrawę według instrukcji wykutych na nagrobku. Na koniec pokazuje, jak finalnie prezentuje się jedzenie. Robi to oczywiście przy miejscu, w którym odkryła recepturę. Jak się okazało, nietypowe zainteresowanie dziewczyny zachwyciło fanów. W krótkim czasie zaczęło przybywać jej fanów. Obecnie na TikToku śledzi ją ponad 190 tysięcy użytkowników, natomiast jej instagramowy profil obserwuje prawie 100 tys. osób.

 

Przepisy to tylko część pomysłu. Grant chce skłonić fanów do refleksji

Oprócz ciekawych przepisów Rosie stara się także poznać historię tych kobiet. Jedna z nich oprócz instrukcji na przygotowanie ciasta, uwieczniła na grobie logo producenta bitej śmietany. Co ciekawe, do tej pory influencerce nie udało się odnaleźć żadnego grobu mężczyzny z wygrawerowanym przepisem. 

Więcej o: