Jak ukryć siwe włosy? Nie musisz ich wcale farbować. Poznaj sprawdzone sposoby za 5 zł

Nic tak nie wskazuje na upływające lata, jak siwizna. Z tego powodu wiele osób stara się ją zamaskować. Najczęstszym sposobem jest zafarbowanie kosmyków. To jednak może sporo kosztować. Dowiedz się, jak ukryć siwe włosy bez przepłacania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie każdy lubi pokazywać się w siwych włosach. Niestety, z biegiem czasu coraz trudniej jest ukryć rosnącą siwiznę. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym przywrócisz fryzurze jej dawny kolor bez farbowania. Poznaj tanie i skuteczne triki.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak ukryć siwe włosy? Wydaj 5 złotych, a efekt cię zachwyci

Przed skorzystaniem z jakiegokolwiek sposobu na ukrycie siwych włosów, upewnij się, że wybrany produkt nie wywoła reakcji alergicznej. Na początek przygotuj małą porcję środka i wetrzyj go w skórę na ręce. Jeśli po 30 minutach nie zauważysz żadnych niepokojących zmian, możesz bez obaw wypróbować preparat na włosach.

Jednym z najlepszych środków na poprawę koloru włosów jest napar z szałwii. Preparat nie tylko ukryje siwiznę, ale także przyspieszy ich wzrost. Jak go przygotować? Przepis jest banalnie prosty. Wystarczy, że zalejesz 10 liści rośliny gorącą wodą. Odczekaj 2-3 minuty. W tym czasie dokładnie wymyj włosy. Upewnij się, że przygotowany wcześniej kosmetyk całkowicie ostygł. Spłucz kosmyki preparatem, dokładnie wcierając go w pasemka. Zabieg powtarzaj 2 razy w tygodniu. Już po miesiącu takiej kuracji zauważysz, że kosmyki staną się wyraźnie ciemniejsze.

Domowy szampon na siwe włosy. Wystarczy użyć popularnego napoju

Do przygotowania domowego szamponu przeciwko siwiejącym włosów potrzebujesz jedynie dwóch składników - kawy i wody. Do kubka wsyp 8 łyżeczek mielonych ziaren, a następnie zalej je wrzątkiem. Płyn nie powinien przekraczać poziomu proszku. Przykryj naczynie talerzykiem, a po 10 minutach dokładnie wymieszaj. Odczekaj, aż środek całkowicie wystygnie. W ten sposób otrzymasz domowy kosmetyk, dzięki któremu znacznie przyciemnisz włosy.

Nałóż mieszankę na głowę i dokładnie ją wetrzyj. Dla wzmocnienia efektu przykryj włosy folią spożywczą. Po 20 minutach zdejmij ją i spłucz naturalny szampon. Kawa zapewni ciemny kolor włosów, a tarcie, podczas jej wmasowywania zadziała jak peeling. Efekty zauważysz już po kilku kuracjach.  

Więcej o: