Do kiedy można siać ogórki? Z metodą koreańską chrupiące warzywa będziesz zbierać do jesieni

Do kiedy można siać ogórki, żeby wyrosłe zdrowe i smaczne? Najczęściej zabieramy się za to już wczesną wiosną, tak aby zbiory odbywały się latem. Istnieje jednak metoda, dzięki której plony będą pojawiać się aż do jesieni. Poznaj zaskakujący trik o niezwykłej skuteczności.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Coraz więcej osób decyduje się uprawiać warzywa na przydomowych ogródkach lub na balkonie. Jednym z najczęściej wybieranych gatunków do hodowli są ogórki. Choć pielęgnacja tych roślin nie jest trudna, warto znać kilka przydatnych trików i metod, dzięki którym pięknie wyrosną. Poznaj niezawodny sposób na pyszne i duże plony.

Zobacz wideo Czy ogórki i pomidory można ze sobą łączyć? [NaZdrowie]

Do kiedy można siać ogórki? Dzięki tej metodzie plony zbierzesz nawet późną jesienią

Ogórki najczęściej sieje się na wiosnę, pomiędzy marcem a majem. Jak się okazuje, proces można opóźnić o kilka miesięcy. Warzywa zasadzone latem dadzą plon, z który będzie można zebrać nawet późną jesienią. Aby uzyskać oczekiwany efekt, warto wcześniej zapoznać się z niezawodną metodą koreańską. To właśnie dzięki niej rośliny przetrwają wakacyjne upały i pięknie wyrosną.

Trik sam w sobie jest banalnie prosty. Przed zasadzeniem ogórków zadbaj o wzmocnienie ziemi. Zrobisz to za pomocą liści herbaty. Wkop w grunt kilka z nich, a zaczną stopniowo uwalniać składniki odżywcze. Następnie wysiej warzywa. Gdy sadzonki nieco podrosną podlej je wodą ryżową. Otrzymasz ją, jak sama nazwa wskazuje, podczas gotowania ryżu. Pamiętaj, aby nie dodawać do niego soli i żadnych innych przypraw. Używaj tylko przestudzonego płynu. Powtarzaj to raz na dwa tygodnie.

Zalety metody koreańskiej. Na czym w zasadzie polega?

Dlaczego ta metoda sprawdza się aż tak dobrze? W wodzie ryżowej zawarta jest cała masa naturalnych składników. Są to m.in.fosfor, potas, wapń, magnez i wiele innych elementów wspomagających rozwój rośliny. Ponadto stosowanie tego triku ma również pozytywny wpływ na zdrowie upraw. Dzięki składnikom zawartym w pływie sadzonki są zdecydowanie mniej narażone na działanie różnych bakterii. 

Więcej o: