Ten zapach do domu utrzyma się do 2 tygodni. Jedynie dodaj do wody i wetknij patyczki

W twojej łazience unosi się niemiły zapach i nie wiesz, jak go zniwelować? Otóż okazuje się, że zamiast biec do sklepu po odświeżacze powietrza, zapach do domu możesz przygotować samodzielnie. Jak to zrobić?

Samodzielnie przygotowany zapach do domu będzie działał jak profesjonalny dyfuzor. Przyjemna woń będzie utrzymywała się znacznie dłużej niż zapach ze sklepowych odświeżaczy powietrza. Wykorzystaj ten trik, a przygotujesz go w kilka minut.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Dyfuzor za gorsze. Zapach do domu przygotujesz samodzielnie

Zdarza się, że w domu pojawiła się nieprzyjemna woń. Gotowe odświeżacze powietrza, czy drogie dyfuzory, nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt, dlatego warto przygotować zapach do domu samodzielnie. Wystarczy, że wlejemy do pojemnika z wąską szyjką pół szklanki wody, łyżeczkę alkoholu, pół łyżeczki sody oczyszczonej oraz 20 kropel ulubionego olejku eterycznego. Całość mieszamy, a następnie wrzucamy patyczki bambusowe lub patyczki do szaszłyków. Gotowe! Tak przygotowany zapach do domu może utrzymywać się nawet dwa tygodnie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza? To banalne proste 

Domowym sposobem możesz przygotować także odświeżacz powietrza w sprayu. Będzie on działał podobnie jak gotowe odświeżacze kupione w sklepie, ale wychodzi znacznie korzystniej pod względem finansowym. Do przygotowania potrzebujesz:

  • butelki ze spryskiwaczem,
  • szklanki wody,
  • pół łyżeczki sody oczyszczonej,
  • olejku zapachowego.

Do butelki wlej wodę, a następnie dodaj sodę i wymieszaj. Do roztworu dodaj od 10 do 20 kropki olejku eterycznego. Pamiętaj, że im więcej kropli, tym zapach będzie bardziej intensywny. Zakręć butelkę i potrząśnij, aby składniki się połączyły. Gotowe!

Więcej o: