Zaskakujące zdjęcie rodziny królewskiej. Dlaczego dzieci Kate i Williama noszą te same buty?

Jak wiadomo, członkowie rodziny królewskiej muszą przestrzegać szeregu zasad etyki dworskiej. Dotyczy to również dzieci. Wiele osób zauważyło, że na zdjęciach dzieci Kate i Williama noszą te same buty. Czy to również część tradycji?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tak dawno księżna Kate, książę William oraz ich dzieci wzięli udział w pokazach lotniczych Royal International Air Tattoo w RAF Fairford. Uwagę wielu osób przykuły stylizacje członków rodziny królewskiej, a konkretnie buty Charlotte i Louisa. Potomkowie royalsów noszą dokładnie ten sam model obuwia. Czy to przypadek?

Zobacz wideo Przejazd króla Karola i royalsów przez Trafalgar Square

Dzieci Kate i Williama noszą te same ubrania. To tzw. "królewski recykling odzieży"

Na pokazach lotniczych najstarszy syn pary miał na sobie skórzane buty, bardzo podobne do modelu, który nosi jego ojciec. Młodsze rodzeństwo pojawiło się natomiast w tenisówkach z sieciówki. Dlaczego dzieci noszą te same buty? Wiele osób uważa, że Louis otrzymał obuwie po starszym bracie. George nosił ten sam model m.in. w 2018 roku. Co w takim razie z Charlotte? Księżna Kate jest dobrze znana ze swojego gustu, można więc przypuszczać, że po prostu dopasowała buty młodszych dzieci. Warto mieć jednak na uwadze, że taki "recykling odzieżowy" to nic nowego w rodzinie królewskiej.

Przykładem jest, chociażby król Karol III, który od ponad 40 lat widywany jest w tych samych stylizacjach. George również był widywany w ubraniach po tacie. Louis, jako najmłodszy z rodzeństwa, otrzymuje zarówno odzież, która przed latami należała do Williama, jak i tą, w której kiedyś chodził jego starszy brat. Dawanie dworskim ubraniom drugiego życia nie jest jedyną zasadą. Oprócz tego muszą pamiętać o kilku innych ważnych regułach.

 

W co mogą ubierać się członkowie rodziny królewskiej? O tych ubraniach mogą zapomnieć

Tradycja dworska zwraca szczególną uwagę na ubiór dzieci. Z tego powodu Charlotte nie może pokazywać się publicznie bez rajstop. Louis z kolei musi mieć na sobie szorty. Długie spodnie są "dla starszych chłopców". Co więcej, żadne z dzieci z rodziny królewskiej nie może promować publicznie znanych marek. Koszulki z logotypem czy z postaciami z bajek odpadają. Ciekawa reguła dotyczy także noszenia tiar. Zasady dotyczące tego dodatku uległy pewnym zmianom. Niegdyś członkinie rodziny królewskiej mogły nosić ozdobę jako zwykły element biżuterii. Dziś księżniczka może pozwolić sobie ją włożyć na głowę po raz pierwszy wyłącznie w dniu ślubu.

Więcej o: