Jak ukryć brzuch i boczki? Trzy triki, którymi optycznie odejmiesz sobie nawet 5 kg

Zastanawiasz się, jak ukryć brzuch i boczki, a do tego optycznie odjąć sobie kilka kilogramów? Wcale nie musisz przechodzić na dietę. Wystarczy, że zastosujesz kilka banalnie prostych patentów. Odpowiednio dobrane ubrania potrafią zdziałać cuda!

Więcej porad i modowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Wysokie, niskie, szczupłe, plus size... Każda z nas jest inna i ma inną, na swój sposób piękną figurę. Jednak wiele kobiet, bez względu na rozmiar, nie lubi pewnych części swojego ciała. Brzuszek? Boczki? Żaden problem! Możesz wyglądać i czuć się świetnie w swoim ciele, niezależnie od typu sylwetki.

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia stare stylizacje. "Pierwszy i ostatni raz miałam tę torebkę, chociaż kosztowała fortunę"

Dobry rozmiar

Wielu kobietom przynajmniej raz zdarzyło się kupić trochę ciasne spodnie z myślą, że wystarczy zrzucić kilogram czy dwa i będą pasować jak ulał. Niektóre z kolei, nie zważając na to, jak odmienne są obecnie rozmiarówki w sklepach, na siłę kupują zły rozmiar, bo przecież skoro zwykle noszą 40, to dlaczego mają sięgać po 42 czy 44. Niestety to duży błąd, bo coraz częściej rozmiar rozmiarowi nierówny - nawet w tym samym sklepie. Najlepszą opcją jest mierzenie ubrać i branie tych, które po prostu dobrze leżą, niezależnie od liczby na metce. W dobrze dobranym rozmiarze, sylwetka automatycznie wygląda korzystniej. 

Wysoki stan

Spodnie i spódnice z wysokim stanem to najlepsi przyjaciele kobiet, które chcą zamaskować brzuszek czy boczki. Taki krój podkreśla talię w najwęższym miejscu, optycznie wyszczuplając i wydłużając nogi. Co więcej, spodnie oraz spódnice z wysokim stanem są niezwykle wygodnym i uniwersalnym w stylizacji rozwiązaniem. Można je bowiem nosić zarówno z luźno puszczoną górą, jak i włożoną do środka. 

Podkreśl swoje atuty

Chcąc ukryć pewne elementy figury, warto podkreślić jej atuty - wówczas to na nich skupia się największa uwaga. Jeśli zatem nie lubisz swojego brzucha i boczków, a lubisz swoje nogi, dekolt lub ramiona, sięgaj po ubrania, które je eksponują. Mogą to być sukienki przed kolano odcinane pod biustem, spódnice w kształcie litery A, które podkreślą talię i chowają dolną partię brzucha oraz boczki, a także dopasowane spodnie czy koszulki i bluzki z ciekawymi, asymetrycznymi dekoltami.

Więcej o: