Wieszasz ręczniki w łazience w tym miejscu? Lepiej szybko je zmień. Mogą stać się siedliskiem bakterii

Ręczniki w łazience trzymamy w różnych miejscach, lecz nie każde jest odpowiednie. W niektórych przypadkach złe umiejscowienie go po kąpieli może sprawić, że stanie się siedliskiem bakterii. Jak powinno się odkładać ręcznik, by uniknąć problemu? Podpowiadamy.

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że odkłada ręcznik po kąpieli w nieprawidłowy sposób. Popełniając ten popularny błąd, można narazić się na różne nieprzyjemne konsekwencje. Czego unikać i jak często trzeba wymieniać ręczniki? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Odkładasz ręcznik po kąpieli w ten sposób? To popularny błąd, który może cię wiele kosztować

Po kąpieli lub prysznicu warto odkładać mokry ręcznik w odpowiednie miejsce, by wysechł. Najczęściej decydujemy się na to, by rozwiesić go na kaloryferze, suszarce lub haczyku przymocowanym do ściany. Okazuje się, że jedno z tych rozwiązań nie jest zbyt skuteczne. Często zdarza się, że ręcznik pozostawiony na haczyku nie ma szansy na to, by dobrze wyschnąć. Przez to szybko zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, co jest oznaką gromadzących się w nim bakterii. Skorzystanie z takiego ręcznika do wytarcia ciała lub twarzy może spowodować, że na skórze pojawią się krostki. Wszystko dlatego, że nasila to trądzik

Jak często wymieniać ręczniki na nowe? Częstotliwość ma znaczenie

Odwieszanie mokrego ręcznika na haczyk może cię naprawdę wiele kosztować. Jeśli przymocowany jest do ściany wykonanej z płyty gipsowej, błyskawicznie ją zniszczy, a ty będziesz zmuszona do wykonania gruntownego remontu. W wielu przypadkach może też uszkodzić farbę, którą pokryta jest ściana. Właśnie dlatego warto wywieszać mokre ręczniki na kaloryferze lub suszarce. Latem zaleca się też rozwieszanie go na tarasie lub balkonie. Jeśli masz tendencję do pojawiania się trądziku lub uczuleń, ręcznik powinnaś wymieniać co 2-3 dni i pilnować, by w międzyczasie dokładnie wysychał. W pozostałych przypadkach wymiana ręczników raz w tygodniu powinna w zupełności wystarczyć, jeśli będziemy pamiętać suszeniu go po kąpieli.

Więcej o: