Sandra Bullock ma 59 lat i zachwyca sylwetką. Sekret? Zanim cokolwiek zje, robi jedną rzecz

Sandra Bullock niedawno obchodziła swoje 59. urodziny. Aktorka mimo upływającego czasu wciąż zachwyca świetlistą cerą i smukłą sylwetką. Jak ta hollywoodzka gwiazda pozostaje w takiej formie? Sekretem jest dieta.

Sandra Bullock to amerykańska aktorka filmowa, producentka, reżyserka, a także scenarzystka. Mimo że urodziła się w Stanach Zjednoczonych, to dzieciństwo spędziła w Niemczech, w Norymberdze. Uznanie widzów i międzynarodową popularność zdobyła dzięki roli Annie Porter w filmie "Speed: Niebezpieczna prędkość". Kreacje w filmach, z których jest znana to również: "Ja cię kocham, a ty śpisz", "Miss Agent", "Śmiertelna wyliczanka", a także "Narzeczony mimo woli". W 2010 za rolę Leigh Anne Touhy w filmie "Wielki Mike" otrzymała Nagrodę Akademii Filmowej za najlepszą rolę pierwszoplanową.

Zobacz wideo Sandra Kubicka o Edycie Zając i Karolinie Gilon. Która z nich to "silna babka"?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dieta Sandry Bullock. Jak wyglądają zasady żywieniowe 59-letniej gwiazdy Hollywood?

Oprócz napiętego harmonogramu i świetnych genów Sandra Bullock przestrzega zdrowego stylu życia, który obejmuje praktyczną dietę i rutynowe ćwiczenia. Gwiazda w wywiadzie dla Oprah wyznała, że dorastała w bardzo świadomym ekologicznie domu, w którym podawano tylko owoce i warzywa wolne od pestycydów oraz inne organiczne makrobiotyczne pokarmy – bez żadnego przetworzonego jedzenia. Kluczem do smukłej sylwetki w przypadku Bullock jest więc unikanie dań typu fast food i potraw smażonych w głębokim tłuszczu. Aktorka rutynowo czyta także etykiety, aby dokładnie wiedzieć, co konsumuje.

Jeśli nie możesz tego wymówić - prawdopodobnie nie powinieneś umieszczać tego w swoim ciele ani w otoczeniu.

Aktorka jest zwolenniczką kontroli porcji. Co znajdziemy na jej talerzu?

Kontrolowanie wielkości porcji jest popularnym obecnie sposobem kontrolowania wagi. Sandra Bullock zdradziła w wywiadzie dla Women's Health, że od lat stosuje się do tej zasady. Wszystko po to, aby uniknąć przejadania się. W ciągu dnia je więc pięć razy małe porcje i unika spożywania posiłków po godzinie 18:00. U podstaw diety aktorki są warzywa oraz chude mięso. Na jej talerzu często znajduje się sałatka i gotowany na parze ryż. Bullock stara się przestrzegać ustalonej diety przez 6 dni w tygodniu. Siódmego dnia pozwala sobie na tzw. cheat day, kiedy pozwala sobie na ustępstwa np. w postaci czekolady lub steka. Co ciekawe, na szczycie ulubionych napojów Sandry Bullock znajduje się zielona herbata, a dokładniej matcha. Gwiazda jest zwolenniczką tego zielonego naparu, który jest bogaty w przeciwutleniacze i może przyspieszyć metabolizm i spalanie tłuszczu.

Więcej o: