Dlaczego mężczyźni zdradzają? Powodów jest kilka, ale drugi może cię zaskoczyć

Zdrada, jest bolesnym doświadczeniem oraz głównym powodem rozpadu wielu związków. Najczęściej zadawanym pytaniem przez zdradzone kobiety jest "dlaczego on to zrobił"? Co sprawiło, że posunął się do czegoś takiego?

Przez głowę zdradzonej osoby przelatuje mnóstwo pytań. Co było nie tak w naszym związku? Czy to ze mną jest problem? Czy mogłam coś zrobić inaczej? Chociaż każda taka sytuacja jest inna, można znaleźć kilka wspólnych zależności. 

Zobacz wideo Pytamy przechodniów, z kim poszliby na randkę?

Dlaczego on mnie zdradził?

Według jednego z przeprowadzonych badań wynika, że co dziesiąta ankietowana osoba przyznaje się do zdrady partnera. 48 proc. ankietowanych znało lub zna kogoś, kto flirtował z osobą w stałym związku, a 38 proc. badanych potwierdza, że osoby wchodzące w taką relacje najczęściej posuwają się do kontaktów fizycznych. Choć zdradzają zarówno kobiety i mężczyźni, to podobno mężczyźni są do tego bardziej skłonni.

4 powody, dla których mężczyźni zdradzają

Zdrada niekoniecznie musi być twoją winą, są różne czynniki, które wpływają na decyzję mężczyzny. Może być to brak więzi emocjonalnej czy, brak spełnienia seksualnego. Niektórzy zarzekają się, że nie potrafią być wierni, najważniejsza jest dla nich przyjemność, a nie budowanie relacji. Inni potrzebują czegoś nowego, szalonego, chcąc przeżyć przygodę.

  1. Faceci zdradzają, gdy nie czują się pewni siebie, potrzebują dowartościowania i zainteresowania ze strony innych kobiet. Dla mężczyzny ważna jest dominująca pozycja w relacji, typowego samca alfa. Kiedy mu tego brakuje, zaczyna szukać jej gdzieś indziej.
  2. Niektórzy nie biorą pod uwagę uczuć swojej partnerki, najważniejszy jest on i jego potrzeby. Niedojrzałość emocjonalna, brak odpowiedzialności i dbania o związek. Nie przejmują się tym, że wyrządzają krzywdę, uważają, że zawsze mają rację.
  3. Niezadowolenie z życia intymnego. W wieloletnich związkach zbliżenia zamiast przyjemnością, stają się rutyną, a przecież związek oraz jego sfera intymna, wymagają ogromu pracy. 
  4. Zbyt duże ego. Faceci mają tendencje do uważania, że są najlepsi i wszystko im się należy. W kobiecie szukają perfekcji. Oczekują, że zawsze będą wyglądać idealnie, kiedy zauważają, że rzeczywistość jednak jest inna, odchodzą.

Zdrada jest zawsze wyborem i nie ma co usprawiedliwiać osoby, która była niewierna. Najważniejsza w związku jest komunikacja. Tylko ona może cię uchronić przed przykrym doświadczeniem i ona pomoże uratować twój związek po zdradzie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: