Tłuszcz osadza się na kuchennych szafkach? Dwa składniki usuną brud na dobre

Czyszczenie szafek kuchennych z tłuszczu bywa uciążliwe i czasochłonne. Jeśli wielokrotne szorowanie i stosowanie preparatów ze sklepu się nie sprawdza, możesz wypróbować działanie domowych mieszanek. Jeśli masz te produkty w domu, nie wydasz nawet złotówki.

Czyszczenie szafek kuchennych powinno się przeprowadzać regularnie. Często osiada na nich tłuszcz pryskający z patelni, kurz i inne zabrudzenia, które z czasem są trudne do usunięcia. Istnieją jednak domowe triki, które sprostają wyzwaniu. Dzięki nim szafki będą czyste jak nowe, a ty zapomnisz o czasochłonnym szorowaniu. Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Mucha zatrudniła ekipę do układania kartonów w piwnicy

Jak wyczyścić szafki kuchenne z osadzającego się tłuszczu? Jill poleca dwa triki

Na TikToku @jillcomesclean jakiś czas temu pojawił się filmik, na którym autorka zaprezentowała domowy trik na czyszczenie kuchennych szafek. Jill uważa, że do usunięcia brudu nie potrzeba mocnych środków. Sprawdzą się za to mieszanki z produktów, które większość z nas ma już w domu. Co należy zrobić?

  1. Zmieszaj 1 filiżankę gorącej wody i 1/4 filiżanki płynnego mydła.
  2. Przelej preparat do butelki z atomizerem.
  3. Spryskaj meble kuchenne i przetrzyj je miękką ściereczką z mikrofibry.

Jeśli masz na szafkach plamy, które nie chcą zejść po zastosowaniu tego preparatu, wypróbuj jeszcze trik z sodą oczyszczoną. Wystarczy, że połączysz produkt z wodą, by otrzymać konsystencję pasty i wetrzesz mieszankę w zabrudzenia. Później usuń resztki preparatu ściereczką i ciesz się czystymi szafkami.

Jak pozbyć się tłuszczu z szafek kuchennych? Inne metody również się sprawdzą

Oprócz powyższych metod warto zastosować też inny prosty trik. Jeśli masz w domu ocet, nie wydasz ani złotówki. Podgrzej kwas i rozrób go z wodą w proporcji 1:2. Przelej płyn do butelki z atomizerem i spryskaj szafki kuchenne. Po kilku minutach usuń preparat szmatką. Ekologiczny płyn zadziała czyszcząco, odkażająco, a w dodatku usunie nieprzyjemne zapachy. Jeśli nie lubisz gryzącego aromatu octu, nie masz się czym martwić, gdyż szybko wywietrzeje. Podczas sprzątania szafek kuchennych nie zapominaj, by przecierać je miękkimi szmatkami, które nie pozostawią zarysowań. Wykorzystanie druciaka lub innych szorstkich produktów nie jest dobrym pomysłem.

Więcej o: