Wręczasz te prezenty parze młodej i to podczas wesela? To niejedyne popularne gafy

Obecnie coraz więcej gości weselnych decyduje się wręczyć młodej parze pieniądze. Są jednak nadal ci, którzy wolą przygotować i dać tradycyjne prezenty. Jeśli jesteś jedną z tych osób, lepiej uważaj. Niektórzy sądzą, że pewne upominki przyniosą parze młodej pecha.

Jeśli nie chcesz popełnić weselnego faux-pas, lepiej zastanów się, co podarować młodej parze w prezencie. Choć wiele osób wręcza teraz gotówkę, niektórzy nadal decydują się na przygotowanie praktycznego prezentu. Jeśli jednak nowożeńcy są przesądni, mogą źle odebrać symbolikę pewnych upominków. Wszystko dlatego, że są osoby, które uważają, że niektóre rzeczy podarowane w prezencie przynoszą pecha. Warto jednak wziąć pod uwagę, że są to jedynie ludowe wierzenia niepotwierdzone naukowo.

Zobacz wideo Karolina Pisarek zdradza nam, że spędziła nietypowo rocznicę ślubu w... fast foodzie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego lepiej nie dawać parze młodej w prezencie? Choć praktyczny, lepiej go sobie odpuścić

Wręczanie młodej parze praktycznych prezentów na nową drogę życia było kiedyś standardem. Teraz głównie taki upominek stanowi gotówka, lecz niektórzy nadal wolą otrzymywać tradycyjne prezenty. Warto więc wiedzieć, że pewne przedmioty mogą nie być mile widziane. Dawniej wierzyło się, że podarowanie parze młodej przedmiotu z ostrzami przyniesie im pecha, kłótnie oraz nieporozumienia. Właśnie dlatego unikano kupowania zestawów sztućców, kuchennych noży lub elektrycznych maszynek do siekania albo mielenia żywności. Nawet jeśli nie jesteś przesądny i wiesz, że para młoda również nie wierzy w zabobony, dla pewności lepiej odpuść sobie wręczani im podobnych upominków.

Tych upominków nie wręczaj młodej parze w dniu ślubu. Uważa się, że przyniosą im pecha

Nie tylko przedmioty z ostrzami nie są mile widziane jako prezent wręczany parze młodej. W podobny sposób postrzega się różne dodatki do domów, które, mogłoby się wydawać, są neutralnym podarunkiem. Mowa tutaj między innymi o zegarach. Niektórzy wierzą, że wręczone w formie prezentu odliczają czas do rychłej śmierci lub rozstania, w przypadku pary młodej. Są osoby, które uważają również, że prezentem nie powinny być lustra. Mają one bowiem ściągać złą energię i przynosić młodej parze pecha. Ogromnym faux-pas jest także nieodpowiedni moment wręczania podarunków. Powinno się je dawać lub wysyłać przed ślubem, a nie w trakcie trwania ślubu lub wesela. Gdy jesteśmy rodziną od strony panny młodej, to do niej powinniśmy kierować upominek. Jeśli jednak bliską nam osobą jest pan młody, on ma odebrać darowany prezent, by nie popełnić gafy.

Więcej o: