Nosisz pierścionek na małym palcu? Czy na pewno wiesz, co to oznacza?

Niektórzy po prostu bawią się modą i nie zdają sobie sprawy z ukrytej symboliki biżuterii. Tym samym nieświadomie mogą wysyłać konkretne sygnały swojemu otoczeniu. Co oznacza noszenie pierścionków na małych palcach u dłoni?

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Biżuteria może wiele powiedzieć na temat zwyczajów i historii jej właścicieli. Od dziesiątków tysięcy lat elementy biżuterii używane są przez archeologów i badaczy poszczególnych kultur jako źródła informacji. Również w dzisiejszych czasach konkretne elementy biżuterii i sposób jej noszenia pozostają nie bez znaczenia — choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Co oznacza noszenie pierścionków na małych palcach? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Jak dobierać perfumy, żeby uwodzić?

Co oznacza pierścionek na małym palcu lewej ręki?

Tradycja noszenia pierścionków na małym placu lewej ręki wywodzi się z wiktoriańskiej Anglii. Mężczyźni, poczynając od księcia Alberta i jego dworzan nosili tam obrączkę a nad nią sygnet i informowali w ten sposób otoczenie o tym, że są żonaci. Tradycja utrzymała się do drugiej połowy XX wieku. W późniejszych czasach zdobienia małego palca lewej ręki można było zauważyć u osób należących do mafii oraz gangsterskiego świata. Niektórzy w ten sposób zaznaczali swoją przynależność do bractwa czy rodu. Aktualnie jest jeszcze jedno znaczenie, z którego niewiele osób zdaje sobie sprawę: złoty pierścionek na małym palcu może świadczyć o otwartości seksualnej.

Co oznacza pierścionek na małym palcu prawej ręki?

Jak można się spodziewać, noszenie biżuterii na małym palcu prawej ręki, ma inne znaczenie. Czasem oczywiście robi to też osoba, która manifestuje w ten sposób swoją przynależność do gangu czy bractwa, ale zdarza się też, że biżuteria w tym miejscu oznacza przynależność zawodową. Popularna jest w gronie inżynierów i ekologów. 

Więcej o: