Poukładaj w doniczce kostki lodu. Brzmi dziwnie? Ten trik stosują nawet w kwiaciarniach

Wiele domowych trików pomaga zadbać o rośliny. Jeden z nich polega na wykorzystaniu kostek lodu. Choć pomysł może zaskakiwać, sprawdzi się w kilku różnych sytuacjach. Jak wykorzystać zamrożoną wodę do dbania o rośliny? Podpowiadamy.

Czasami trudno jest zadbać o rośliny, by zapewnić im warunki niezbędne do zdrowego i bujnego wzrostu. Stosujemy już różne domowe nawozy, które mają pobudzić kwiaty do wypuszczenia nowych pąków. Może warto także wykorzystać kostki lodu? Okazuje się, że ich zastosowanie pomoże w kilku sytuacjach.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nietypowe zastosowanie kostek lodu. Od teraz skorzystasz z nich nie tylko do chłodzenia napoju

Jeśli masz w domu zapas kostek lodu, przydadzą się do zadbania o rośliny i kwiaty w doniczkach. Tym bardziej w okresie urlopowym, gdy częściej wyjeżdżamy na kilkudniowe wycieczki. Gdy nie masz nikogo, kto mógłby podlewać rośliny podczas twojej nieobecności, zastosuj sprytny trik z wykorzystaniem lodu. Wystarczy, że duże kostki poukładasz w doniczkach i odsuniesz rośliny ze stanowisk, gdzie padają promienie słońca. Dzięki temu lód będzie roztapiał się wolniej, stopniowo nawadniając ziemię. Ten sposób sprawdzi się także w przypadku osób, które boją się, że przeleją kwiaty zbyt dużą ilością wody.

Kostki lodu nie tylko do doniczek. Pomogą też w pielęgnacji ciętych kwiatów

Kostki lodu przydają się nie tylko w przypadku roślin doniczkowych. Dobrze jest je również wykorzystać do pielęgnacji kwiatów ciętych, by przedłużyć ich trwałość. Nie od dziś wiadomo, że dzięki regularnemu przycinaniu łodyg oraz wymienianiu wody każdego dnia, takie kwiaty znacznie dłużej będą cieszyć oczy w wazonie. Wystarczy, że do zimnej wody dodamy kilka kostek lodu, by jeszcze bardziej ją schłodzić. Kwiaty umieszczone w takiej wodzie czują się doskonale. Im chłodniejsza, tym lepiej.

Więcej o: