Już nigdy nie wylejesz do zlewu. To najlepszy środek na chwasty! Polej, a nie będzie po nich śladu

Okazuje się, że najlepszy domowy środek na chwasty możemy mieć na wyciągnięcie ręki. A jest nim odpad, który niektórzy każdego dnia wylewają do zlewu. Lepiej polać nim chwasty, a błyskawicznie przekonasz się, że nie będzie po nich śladu.

Jeśli zauważysz chwasty porastające trawnik lub prześwity między chodnikiem, od razu możesz się ich pozbyć. Nie musisz stosować specjalnych produktów ze sklepu ogrodniczego. Warto postawić na naturalne i domowe środki, które zadziałają równie skutecznie, a są ekologiczne. Co będzie ci potrzebne? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy środek na chwasty, który nic nie kosztuje. Wystarczy je polać

W wielu polskich domach każdego dnia gotuje się do obiadu ziemniaki. Zamiast więc wylewać wodę po nich do zlewu, można ją wykorzystać w ogrodzie. Doskonale sprawdzi się przede wszystkim do walki z chwastami. Powinna być gorąca, zaraz po odcedzeniu ziemniaków. Polewaj takim wrzątkiem chwasty, lecz staraj się robić punktowo. Szczególnie gdy chcesz się ich pozbyć z trawnika, żeby nie poparzyć murawy. Gdy oblejesz chwasty wodą po gotowaniu ziemniaków, po kilku dniach zauważysz, że nic po nich nie zostało. Wrzątek szybko rozprawi się z chwastami, a skrobia po gotowaniu ziemniaków zahamuje wzrost kolejnych niechcianych roślin.

Oprysk na chwasty z dwóch składników. Szybko je wypali

Do walki z chwastami możesz wykorzystać nie tylko wodę po gotowaniu ziemniaków. Jeśli ich nie jadasz, sprawdzi się również zwykły wrzątek zagotowany w czajniku lub garnku. Możesz też stworzyć domowy oprysk z dwóch składników, który równie skutecznie zwalczy chwasty. Do jego przygotowania potrzebujesz pół szklanki soli zalać litrem ciepłego octu spirytusowego. Wymieszaj składniki do połączenia, a gdy płyn przestygnie, przelej go do opryskiwacza. Takim środkiem spryskuj chwasty, a szybko nie będzie po nich śladu.

Więcej o: