Chciał dowiedzieć się, czy bycie singlem to grzech. Ksiądz postawił sprawę jasno

Czy bycie singlem to grzech? Takie pytanie otrzymał niedawno ksiądz Sebastian Picur od jednego ze swoich widzów. Jego odpowiedź może zaskoczyć wiele osób. - Mamy różne powołania - stwierdził duchowny.

Ksiądz Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych polskich księży w mediach społecznościowych. Jego konto na TikToku obserwuje już ponad 712 tysięcy osób. Jak podkreśla, taka działalność to świetny sposób na dotarcie do osób, które nie są związane z kościołem. 

Zobacz wideo Jak pokolenie Z wyobraża sobie ślub?

- Biskup daje mi zielone światło na taki rodzaj ewangelizacji. Wie, że jest on dziś bardzo potrzebny. Media społecznościowe są narzędziem dotarcia do osób, których nie ma na co dzień w kościele. Przez pandemię ludzie, u których wiara nie była żywa i głęboka, nie bywają już regularnie w kościele - powiedział w rozmowie z portalem Aleteia.org.

Czy bycie singlem to grzech? Ksiądz odpowiada

Widzowie księdza często zadają mu pytania dotyczące religii katolickiej oraz wiary w Boga. Niedawno pewien mężczyzna postanowił dowiedzieć się, co kościół mówi na temat singli. - Ja księdzem nie zostanę, lecz mimo to, wolę nie mieć drugiej połówki do końca życia. Czy to jest w jakimś stopniu grzech? - zapytał. 

Co odpowiedział mu ksiądz? Okazuje się, że z jego perspektywy taka sytuacja nie jest problematyczna. - Mamy różne powołania prowadzące do zbawienia. Kapłaństwo, życie zakonne, małżeństwo oraz życie w stanie wolnym - stwierdził popularny w mediach społecznościowych duchowny.

"Chcę zostać sam do końca życia"

Film wzbudził spore zainteresowanie wśród widzów księdza. Obejrzało go już prawie 60 tysięcy osób. "Nawet św. Paweł radził, że lepiej tak jest dla mężczyzny, żeby był sam", "Ja też żyję sam i nikogo nie szukam. Chcę zostać sam do końca życia, bo kobiety są trudne do zrozumienia" - możemy przeczytać w sekcji komentarzy pod nagraniem na TikToku. 

Więcej o: