Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Po przypalonych resztkach i tłuszczu nie będzie śladu

Nie wiesz, jak wyczyścić piekarnik lub od czego zacząć? Może się to wydawać przytłaczające, ale rezultat w postaci lśniąco czystego urządzenia sprawia, że jest to warte wysiłku. Na szczęście mycie piekarnika nie jest tak straszne, jak mogłoby się wydawać. Potrzebujesz tylko tabletki do zmywarki.

Wśród domowych porządków są pewne obszary, o których często zapominamy lub specjalnie zwlekamy ze wzięciem sprawy w swoje ręce. Mowa tutaj o piekarniku. Z czasem, gdy go regularnie używamy, na jego powierzchni gromadzi się tłusty osad oraz dużo resztek jedzenia, które dodatkowo mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Warto więc od czasu do czasu zadbać o nawyk dokładnego czyszczenia urządzenia. Istnieje wiele trików i wskazówek, które mogą nam znacznie ułatwić sprzątanie piekarnika.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik? Częstotliwość sprzątania zależy od jednego czynnika

Im częściej używasz piekarnika, tym więcej rozprysków zgromadzi się na jego powierzchni. Jeśli korzystasz z niego dość często, czyli nawet kilka razy w tygodniu, to raz na trzy miesiące powinnaś przeprowadzić gruntownie czyszczenie. Dla kogoś, kto nie ma zwyczaju częstego gotowania z użyciem piekarnika, sprzątanie co sześć miesięcy, a nawet raz w roku, może okazać się wystarczające. Pamiętaj jednak, że jeśli w urządzeniu zgromadziła się znaczna ilość osadu lub coś kapie na jego dno podczas gotowania, należy wytrzeć i usunąć resztki, gdy tylko urządzenie ostygnie. W przeciwnym razie za każdym razem, gdy piekarnik będzie włączony z jego wnętrza może wydobywać się dym. Warto więc raz w miesiącu wytrzeć wnętrze wilgotną ściereczką i gorącą wodą z płynem do mycia naczyń.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? To prostsze niż myślisz

Tabletka do zmywarki okazuje się wszechstronnym produktem, dzięki któremu uporamy się z zalegającym brudem i tłuszczem nie tylko na naczyniach. Mnogość zastosowań zaprezentowała na profilu na TikToku użytkowniczka, którą znajdziemy pod nickiem @cleaningmummy. 

Zabrudzenia, które często gromadzą się nie tylko na powierzchni drzwi od piekarnika, ale również w szczelinach i prowadnicach można usunąć z pomocą właśnie tabletki do zmywarki. Co należy zrobić?

  1. Załóż rękawiczki i pocieraj tabletką do zmywarki zabrudzone powierzchnie. Możesz także rozpuścić tabletkę do zmywarki w gorącej wodzie.
  2. Zwilż szmatkę lub gąbkę i przetrzyj dokładnie piekarnik.
  3. Odczekaj przynajmniej godzinę.
  4. Doczyść piekarnik do końca.
Więcej o: