Ile zwierząt widzisz na obrazku? Większość osób ma problem z jednym szczegółem. Widzisz go?

Iluzje optyczne to coś, co pasjonuje wielu ludzi. To ciekawy sposób na sprawdzenie siebie i swojej spostrzegawczości. Nic więc dziwnego, że ta, którą wam dziś pokażemy, cieszy się dużym zainteresowaniem. Choć wydaje się banalna, wiele osób ma z nią problem.

W internecie krąży cała masa obrazków, które pokazują kilka rzeczy jednocześnie. Nie wszystkie jesteśmy w stanie zobaczyć na pierwszy rzut oka, a bywa i tak, że potrafimy przyglądać się godzinami i dalej nie zauważać tego, co inni. Podobnie jest w przypadku iluzji optycznej, którą dziś wam pokażemy.

Zobacz wideo Złudzenie optyczne, czyli jak nasz mózg potrafi nas oszukać [Pracownia Bronka]

Ile zwierząt kryje się w konturze słonia?

Obrazek ze słoniem pojawił się na TikToku użytkownika iam_riddler67. W nazwie ma słowo "riddler", co oznacza osobę, która lubi zagadki. Na jego profilu znajdziemy zatem dziesiątki rozmaitych łamigłówek, rebusów i właśnie iluzji optycznych. Autor może pochwalić się blisko czterema milionami polubień, nic więc dziwnego, że i ta iluzja, którą opublikował, przyciąga wielu fanów zagadek.

Na czarno-białym obrazku widzimy słonia, który ma w sobie poukrywane różne inne zwierzęta. Kilka z nich jest dość oczywistych i widać je na pierwszy rzut oka. Jednak są też takie, które nie są tak łatwe do odnalezienia. Zagwozdkę widać również w komentarzach, gdyż liczba widzianych przez różnych widzów zwierząt się mocno różni.

Wśród odpowiedzi widzimy między innymi 8, 9, 10, 12, 13, 16, a nawet 29. Która odpowiedź jest prawidłowa? W dalszej części filmiku autor pokazuje dokładnie, gdzie znajdują się kolejne zwierzęta. Trzeba przyznać, że odpowiedź wielu może zaskoczyć, bo niektóre z nich naprawdę skutecznie ukryły się w konturze czarnego słonia.

W przypadku jednego zwierzęcia trzeba mocno wysilić wyobraźnię

Okazuje się, że prawidłowa odpowiedź to 13, jednak wiele osób sugeruje, że jedno zwierzę może być nieco naciągane. Wśród zwierząt możemy łatwo zidentyfikować: słonia, osła, psa, kota, mysz, delfina, krokodyla, krewetkę, węża, komara, żółwia i rybę. Pozostaje jeszcze głowa ptaka, która - cóż - wymaga wyćwiczonej wyobraźni, by rzeczywiście ją tam znaleźć. Jak wam poszło? Znaleźliście od razu wszystkie zwierzęta?

Więcej o: