Jaką liczbę widzisz na obrazku? Zdania są podzielone. Nieliczni znają poprawną odpowiedź

W sieci aż roi się od wszelakiego rodzaju zagadek. Często polegają na wskazaniu niepasującego elementu, czy odnalezieniu istotnego szczegółu. Jakiś czas temu na Twitterze pojawiła się grafika, która zbiła z pantałyku niejednego internautę. Czy dostrzeżesz, jakie cyfry się na niej ukryły?

Liczne zagadki graficzne, na których szukasz ukrytych liczb czy zaginionych przedmiotów, często pojawiają się w sieci i za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem internautów. Są nie tylko ciekawe, niekiedy również zabawne, ale przede wszystkim pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość. Jedna z nich jakiś czas temu podbiła Twittera. Sprawdź, ile liczb jesteś w stanie dostrzec na obrazku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska musiała się tłumaczyć w prokuraturze. Wszystko przez rzecznika praw dziecka

Nietypowa zagadka na spostrzegawczość. Jakie cyfry widzisz na obrazku?

Obrazek, który pojawił się na koncie użytkownika o nicku @Benonwine wzbudził niemałą sensację. Twórca zapytał internautów, jaką liczbę widzą w czarno-białej spirali pasków. Okazało się, że odpowiedź nie jest oczywista, a wiele osób nie dostrzegało wszystkich ukrytych cyfr. A ty, ile ich widzisz na poniższym obrazku? Uwaga, nie scrolluj za bardzo, gdyż niżej znajdziesz odpowiedź!

Internauci zaskoczeni zagadką. Wielu błędnie wskazywało odpowiedź

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy z różnymi odpowiedziami. Internauci najczęściej wskazywali, że na obrazku widzą trzy cyfry, a dokładniej 528. Wszystko dlatego, że mieszczą się one w centrum grafiki, więc faktycznie najłatwiej je dostrzec. Okazało się, że największe wyzwanie stanowiło dostrzeżenie zarówno pierwszej, jak i ostatniej z nich. Nic dziwnego, gdyż na obrzeżach obrazka kontrast był najmniej sprzyjający. Oprócz tego internautom zdarzało się pomylić "8" z "3". Jakie inne odpowiedzi, poza poprawną, padały najczęściej?

  • 45283,
  • 15283,
  • 845283,
  • 628.

Liczba, która faktycznie znajduje się na obrazku, była znacznie większa oraz dłuższa, gdyż składa się aż z 7 cyfr. Jaka więc była poprawna odpowiedź? 3452839. To właśnie ten ciąg ukrył się na czarno-białym obrazku. Udało ci się go dostrzec?

Więcej o: