Ile czasu potrzebujesz, by znaleźć literę "P"? Sprawdź swoją spostrzegawczość

Lubisz zagadki na spostrzegawczość? Jeśli tak, poniższa na pewno cię zainteresuje. Sprawdź, jak dużo czasu potrzebujesz, by pośród liter "R" znaleźć jedną niepasującą. Najlepszym zajmuje to 15 sekund.

Zagadki logiczne czy na spostrzegawczość cieszą się dużą popularnością, a te trudniejsze nierzadko wywołują także żywe dyskusje pomiędzy internautami. Szukanie niepasującego znaku pośród gąszczu innych to ćwiczenie sam w raz dla osób, które nie mają dużego doświadczenia z tego typu zadaniami i chcą zacząć ćwiczyć zmysł obserwacji. Czy na obrazku poniżej znajdziesz literę "P"?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Krupa będzie miała własne reality show? "Nie mam nic do chowania". Wspomina o mamie, siostrze i córce

Ile czasu potrzebujesz, by znaleźć niepasującą literę? Sprawdź swoją spostrzegawczość

W sieci nie brakuje licznych zagadek, dzięki którym możemy poprawić swoją spostrzegawczość. Jednymi z prostszych są te, w których szukasz niepasującego znaku. Jeśli więc zmysł obserwacji nie jest twoją mocną stroną, ale chciałabyś to zmienić, warto zacząć od nich. W tym przypadku przyjrzyj się obrazkowi i pomiędzy licznymi literami "R" spróbuj znaleźć jedną niepasującą "P". Ile czasu ci to zajmie? Uwaga! Nie scrolluj za bardzo, gdyż poniżej znajdziesz odpowiedź. 

Czy znajdziesz jedno 'P' pomiędzy tłumem 'R'?Czy znajdziesz jedno 'P' pomiędzy tłumem 'R'? fot. redakcja

Jak ćwiczyć spostrzegawczość? Zrobisz to z pomocą prostych ćwiczeń

Spostrzegawczość, tak jak i wiele innych umiejętności, można wyćwiczyć. Wystarczy, że regularnie będziesz rozwiązywała podobne zagadki. Idealnie sprawdzą się wykreślanki z poszukiwaniem konkretnych słów, zabawy typu "znajdź różnicę" na dwóch obrazkach, czy właśnie znajdywanie niepasującego znaku. W sieci znajdziesz dużo zadań w tym stylu, dlatego jeśli chcesz polepszyć swój zmysł obserwacji, warto je robić co jakiś czas. Wracając jednak do ćwiczenia z literami "R" oraz zbłąkaną "P", gdzie się ukryła?

Gdzie ukryła się litera "P"? Najlepsi znajdują ją w chwilę

Litera "P" ukryła się w szóstym rzędzie od dołu i na 26 miejscu od lewej strony. Czy udało ci się ją dostrzec? Niektórzy na to zadanie potrzebowali zaledwie kilkunastu sekund. Jeśli ty potrzebowałaś więcej czasu, nic straconego. Wystarczy trochę podobnych ćwiczeń i z pewnością następnym razem pójdzie ci znacznie szybciej. Powodzenia!

Więcej o: