Zmieszaj z wodą i spryskaj uszczelkę w pralce. Po nocy zapomnisz o pleśni

Pojawienie się pleśni w pralce to nie jest nic nadzwyczajnego. Może zdarzyć się każdemu, nawet jeśli regularnie dbamy o konserwację urządzenia. Jak przeprowadzić czyszczenie pralki z pleśni, by skutecznie pozbyć się problemu? To prostsze niż myślisz.

Do dokładnego wyczyszczenia pralki nie potrzebujesz specjalistycznych produktów z drogerii. Wystarczy, że sięgniesz po środki, które możesz mieć już w domu. Są niezwykle skuteczne, a niektóre mogą pomóc nawet usunąć pleśń z uszczelki pralki. Jak doczyścić urządzenie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie pralki z pleśni. Sięgnij po jeden produkt, a uszczelki będą jak nowe

Jeśli z twojej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach to znak, że może gromadzić się w niej pleśń. Dokładnie przyjrzyj się uszczelkom, filtrom i szufladzie na proszek. Wtedy możesz zauważyć jej ślady na poszczególnych elementach urządzenia. Jak jednak je usunąć, stosując domowe sposoby? Wystarczy, że sięgniesz po jeden składnik. Jest nim goździkowy olejek eteryczny. Ma silne właściwości odkażające, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. 

Do butelki z atomizerem wlej 100 ml wody i dodaj 20 do 30 kropli olejku. Dokładnie wstrząśnij przed użyciem i obficie spryskaj uszczelki zaatakowane pleśnią. Jeśli jest taka potrzeba, możesz tym środkiem spryskać również inne elementy urządzenia. Pozostaw mieszankę na noc, a rano wetrzyj ją ręcznikiem papierowym w spryskane miejsca. 

Jak wyczyścić pralkę octem? To prostsze niż myślisz, a pozbędziesz się zabrudzeń

Trik z użyciem samego olejku może nie wystarczyć. Jeśli chcesz mieć pewność, że naprawdę doczyścisz pralkę z resztek pleśni, włącz urządzenie na mycie. Wykorzystaj do tego ocet spirytusowy, który w połączeniu z goździkowym olejkiem eterycznym świetnie rozprawi się z problemem. Z powrotem zamontuj w urządzeniu szufladę oraz filtry, jeśli wyjęłaś je do czyszczenia. Do przegródki na proszek do prania wlej szklankę octu, a do komory na płyn do płukania wlej 10 kropli goździkowego olejku. Włącz pralkę z pustym bębnem na najwyższą możliwą temperaturę prania. Po zakończonym cyklu otwórz drzwiczki i wysuń szufladę, by wszystko przeschło. Po pleśni oraz brudzie nie będzie śladu.

Więcej o: