Jak wyczyścić etui na telefon? Dodaj do wody i mocz przez 10 minut. Usuniesz brud i bakterie

Na telefonie i jego obudowie gromadzi się mnóstwo bakterii i brudu. Często nie jesteśmy tego świadomi, przykładając aparat do ucha podczas rozmowy. Jak wyczyścić etui na telefon, by zalśniło czystością? Trzy domowe sposoby szybko rozwiążą problem.

Niewiele osób pamięta o regularnym usuwaniu brudu i zarazków z telefonu oraz jego obudowy. A to właśnie na nich gromadzi się mnóstwo bakterii. Nie we wszystkich przypadkach sprawdzi się wykorzystanie jedynie specjalnej chusteczki do przecierania ekranów. Jak doczyścić etui? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić etui na telefon? Posyp i wetrzyj, a w mig usuniesz zarazki i brud

Użytkowniczka TikToka z profilu @cleaningis_funpostanowiła podzielić się trzema sposobami na doczyszczenie etui telefonu. Bez względu na to, czy nosisz transparentną, czy kolorową obudowę, warto regularnie ją czyścić, by pozbyć się zabrudzeń oraz gromadzących się na niej zarazków. Jednym z trików jest rozpuszczenie proszku do prania w ciepłej wodzie i moczenie etui w takim roztworze przez 10 minut. Po tym czasie warto wyszorować je jeszcze szczoteczką. Innym domowym sposobem jest wykorzystanie proszku do pieczenia i wody. Przygotuj z tych składników gęstą pastę, a następnie wyszoruj silikonową nakładkę. Szybko pozbędziesz się zanieczyszczeń. Na koniec filmiku @cleaningis_fun wyszorowała jeszcze etui odrobiną płynu do mycia naczyń.

Skuteczny sposób na doczyszczenie etui. Wystarczą produkty z domowych szafek

Użytkowniczka TikToka z profilu @cleaningis_fun przetestowała w jednym materiale aż trzy sposoby na pozbycie się brudu i bakterii z silikonowego etui. Możesz zastosować tylko jeden z nich lub wykorzystać wszystkie po kolei, by mieć pewność, że zostanie dokładnie doczyszczone. W sekcji komentarzy pod materiałem inni użytkownicy aplikacji dzielili się swoimi trikami na umycie silikonowej obudowy. Pamiętaj jednak, że żaden sposób nie doczyści żółtych plam, które powstają na przezroczystym etui. Takie zabrudzenia powstają pod wpływem promieni słońca i nie da się ich usunąć żadnymi środkami czyszczącymi.

Chcę spróbować.
Ja czyściłem swój środkiem do dezynfekcji rąk. Działa, powinieneś spróbować.
Obejrzałam podobny filmik i tam używało się sody oczyszczonej i cytryny.
Więcej o: