Popularny napój w mig rozprawi się z tłustym okapem. Brud odpadnie bez szorowania

Doczyszczenie tłustego okapu to prawdziwe wyzwanie. Często woda z płynem do mycia naczyń nie wystarcza i trzeba sięgnąć po środki, które będą bardziej skuteczne. Warto wtedy zajrzeć do kuchennych szafek. Znajdziesz w nich dwa składniki, które w mig uporają się z tłuszczem na okapie.

Do szybkiego i dokładnego doczyszczenia okapu nie potrzebujesz specjalnych detergentów. Wystarczą ci składniki, które pewnie masz już pod ręką, a świetnie sobie poradzą z tłustym brudem. Podczas sprzątania kuchni zdejmij okap i zastosuj jeden z dwóch domowych sposobów. Po zabrudzeniach błyskawicznie nie będzie śladu.

Zobacz wideo Jak utylizować tłuszcz po smażeniu, by uniknąć przykrej niespodzianki z zatkanymi rurami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Namocz okap i zapomnij o tłustym brudzie. Sam odpadnie bez szorowania

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że napój typu cola świetnie poradzi sobie z różnymi zabrudzeniami. Wszystko dlatego, że w jego składzie znajduje się kwas fosforowy, który doskonale rozpuszcza tłuszcz. Zamiast do picia, warto wykorzystać go do doczyszczenia okapu, by oszczędzić sobie żmudnego szorowania. Do dużej miski wlej napój i umieść w nim okap. Jeśli nie masz na tyle dużego naczynia, możesz przelać colę do butelki ze spryskiwaczem. Obficie pokryj okap płynem, otul go ręcznikami papierowymi i ponownie spryskaj napojem typu cola. Tak przygotowany okład pozostaw na okapie na 20 minut, a po tym czasie brud sam z niego odpadnie. Jeśli nie, możesz delikatnie przemyć wszystko ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń.

Jak doczyścić okap z tłuszczu? Popularny domowy sposób w mig rozprawi się z brudem

Tłusty brud, który osadza się na okapie, możesz też łatwo usunąć, stosując pastę z sody oczyszczonej. Zmieszaj porcję proszku z wodą tak, by uzyskać gęstą konsystencję, która nie będzie spływała. Nanieś ją na okap przy pomocy szczoteczki, dokładnie wcierając i skupiając się na wszelkich zakamarkach. Odczekaj 20 minut, a po tym czasie przetrzyj okap gąbeczką namoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.  Kilka chwil i okap zalśni czystością.

Więcej o: