Weź kawałek folii bąbelkowej i przetrzyj podłogę. Nie uwierzysz własnym oczom

Jeśli zwykle podczas mycia podłogi masz problem z rozmazującym się brudem, zastosuj sprytny domowy trik. Pomoże nie tylko skuteczniej zbierać zabrudzenia, lecz także pozwoli na szybsze uporanie się z doczyszczeniem paneli. Zaoszczędź sporo czasu i rozwiąż popularny problem, stosując folię bąbelkową.

Zdarza się, że mycie podłóg zajmuje nam znacznie więcej czasu, niż zakładaliśmy. Zwykle dzieje się to przez rozmazywanie się brudu, który nie do końca chce zostać zebrany przy pomocy mopa. Można ten irytujący problem naprawdę szybko usunąć, decydując się na wykorzystanie sprytnego domowego sposobu. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brud rozmazuje się podczas mycia podłogi klasycznym mopem? Folia bąbelkowa może pomóc

Jeśli regularnie myjesz podłogi, dobrze wiesz, że najczęściej brud przyczepia się do rogów mopa, a jego środek zwykle nie zbiera zbyt dobrze wszystkich zanieczyszczeń. Przez to rozmazujemy go po całej podłodze, zamiast zbierać wraz z mopem. Ten popularny problem rozwiąże zastosowanie folii bąbelkowej, ponieważ dzięki wypustkom ściereczka mopa będzie lepiej przylegać do paneli, zbierając z niej zanieczyszczenia. Dzięki folii mamy też lepszy nacisk, a to sprawi, że nawet zaschnięty brud będzie łatwiej usunąć bez szorowania i obawy o uszkodzenie paneli. Jak jednak krok po kroku wykorzystać folię bąbelkową w tym celu? 

Jak wykorzystać folię bąbelkową do mycia podłogi? Wystarczy sprytny trik

Wystarczy już niewielki kawałek folii bąbelkowej, by szybciej i łatwiej doczyścić podłogę bez rozmazywania brudu. Możesz śmiało wykorzystać produkt, który był wypełnieniem chroniącym zawartość zamawianej przez ciebie paczki. Należy owinąć folię bąbelkową o płaski mop i dopiero po tym przyczepić do niego dedykowaną ściereczkę myjącą lub założyć szmatkę z mikrofibry. Wcześniej taka ściereczka powinna być zamoczona w wodzie z płynem do mycia podłóg. Możesz też przygotować domowy środek myjący, który równie dobrze się sprawdzi. Wystarczy do 4 l wody dolać 150 ml octu spirytusowego oraz odrobinę płynu do mycia naczyń.  

Więcej o: