Zostawiasz na noc klucz w zamku? Przeczytaj to, a od razu przestaniesz

Niektórzy uważają, że zostawienie klucza w drzwiach na noc zagwarantuje im bezpieczeństwo. Okazuje się, że to poważny błąd, którego należy unikać. Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą.

Zostawianie klucza w drzwiach na noc nie uchroni nas przed atakiem złodzieja. Co istotne, może mu znacznie ułatwić działanie. Z tego względu warto zmienić nawyki, by zapewnić zarówno sobie, jak i rodzinie, bezpieczeństwo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak nie zamyka drzwi przed Edwardem Miszczakiem i przyznaje: Nie mieliśmy okazji się pożegnać

Już więcej nie zostawisz klucza w drzwiach na noc. To kwestia bezpieczeństwa

Niektórzy specjalnie nie wyciągają klucza z drzwi, bo mają wrażenie, że wtedy jest bezpieczniej, a przedmiot nie zgubi się, bo zawsze leży w jednym miejscu. To jednak błąd, który może słono kosztować. Okazuje się, że jednym z patentów włamywaczy jest wykorzystanie twojego klucza — nawet jeśli znajduje się po drugiej stronie zamka, a drzwi są zamknięte. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zostawienie przedmiotu w środku odblokowuje zapadkę, dzięki czemu złodziej ma prostsze pole do popisu, bo zwiększa się możliwość przekręcenia zamka zwykłym śrubokrętem. Nagle może się okazać, że niechciany gość dostał się do środka. Jeśli nie lubisz zmieniać nawyków, nie wsuwaj klucza do zamka do końca. Dzięki temu zapadki nie będą odblokowane. Mimo to warto pamiętać, że najlepszą opcją jest zamknięcie drzwi na noc i odłożenie klucza w bezpieczne miejsce.

Jak się zabezpieczyć przed włamaniem? Wykorzystaj proste patenty

Bezpieczeństwo jest ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy często słyszy się o włamaniach i kradzieżach. Okazuje się, że przestrzeganie kilku prostych zasad pomoże zabezpieczyć nam się przed złodziejem. 

  1. Zamykaj drzwi na klucz podczas każdego wyjścia z mieszkania. Nawet jeśli idziesz tylko do sklepu, który znajduje się praktycznie przy klatce schodowej.
  2. Nie chowaj klucza pod wycieraczką i doniczką. Choć wiele osób praktykuje takie działanie, to najprostszy sposób, by umożliwić złodziejowi wejście do środka bez potrzeby kombinowania, jak pozbyć się zabezpieczeń.
  3. Po zgubieniu kluczy wymień wszystkie zamki. Nie podpisuj też zaczepek numerem bloku i mieszkania, co ułatwi złodziejowi włamanie.
  4. Powiadom sąsiadów, że wyjeżdżasz na wakacje. Będą wyczuleni na odgłosy i poinformują cię, jeśli ktoś znajdzie się w mieszkaniu.
Więcej o: