Gdzie rodzina królewska spędza wakacje? To ulubione kierunki royalsów

Zarówno król Karol oraz księżna Camilla, jak i książę William z Kate, wybierają się na wakacje. Z początkiem sierpnia wielu członków rodziny królewskiej wyjeżdża na wczasy. Każdy z nich ma swoje ulubione miejsce na wypoczynek. Gdzie spędzą urlopy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Koniec lipca oznacza dla członków rodziny królewskiej początek wakacji. Niektóre z ich ulubionych miejsc wypoczynkowych mogą zaskakiwać. Dokąd wybierają się royalsi? Dowiedz się, gdzie spędzą swoje urlopy.

Zobacz wideo Do „Dog & Duck" kolejki. Dzień wcześniej Kate & William niespodziewanie pojawili się w lokalu, żeby przywitać się przed koronacją z poddanymi

Król Karol III uwielbia Szkocję. Razem z Camillą odpoczną na wsi

Królowa Elżbieta II uwielbiała szkockie krajobrazy. Jeśli wybierała się na wczasy, najczęściej kierowała się do zamku Balmoral leżącego w centrum kraju. Karol również wdał się w jej ślady. Jego preferowanym miejscem wypoczynku nie jest jednak forteca, a posiadłość Birkhall. Król odziedziczył ją po śmierci babci. W 2005 roku to prawdopodobnie tam spędził w niej miesiąc miodowy z Camillą.

W tym roku para również spędzi urlop w Szkocji, jednak zanim udadzą się do Balmoral, król pojawi się nieco dalej na północy państwa. Według informacji z portalu "hellomagazine", Karol znajduje się obecnie w zamku Mey w hrabstwie Highland. Twierdza powstała w XVI wieku i została zakupiona przez matkę Elżbiety II. Królowa odrestaurowała fortecę i regularnie spędzała w niej czas wolny. 5 sierpnia Karol III ma dołączyć do żony w zamku Balmoral, gdzie wspólnie spędzą wakacje.

 

Książę William i księżna Kate kierują się na południe Anglii. Ożywią dziecięce wspomnienia

W zupełnie innym kierunku wybiorą się William i Kate. Para spędzi wakacje na wyspach Scilly należących do Kornwalii. To właśnie tam książę Walii spędzał dziecięce lata. W tym roku wraz z żoną i dziećmi udadzą się na największą z wysp - Tresco.

 

Możliwe, że para odwiedzi także Jordanię, gdzie przez kilka lat księżna Kate mieszkała razem z rodzicami. Małżeństwo spędziło tam wakacje w 2021 roku. Stamtąd też pochodzi fotografia, której użyli do stworzenia kartki świątecznej.

Więcej o: