Bezpieczny i niezawodny sposób na nornice. Jedna laska w mig wypłoszy gryzonie z ogrodu

Na pierwszy rzut oka nornice wydają się małymi, uroczymi stworzeniami. Mogą jednak doszczętnie spustoszyć ogród i uszkodzić korzenie roślin. Jeśli zauważysz zwierzę w ogrodzie, wykorzystaj domowe sposoby. Dzięki nim nornica czmychnie jak najdalej.

Nornice to drobne gryzonie, które szukają w ogrodach pożywienia. Choć wyglądają uroczo, mogą spustoszyć nawet najbardziej zadbaną działkę. Na szczęście pozbędziesz się ich prostymi i humanitarnymi metodami. Szybko zapomnisz o sklepowych preparatach, bo sprawdzą się domowe sposoby na nornice.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szczury grasują we Wrocławiu. Bezczelnie biegają nawet po dworcu głównym

Co lubią jeść nornice? Twój ogród może się znaleźć w niemałych kłopotach

Nornice chętnie żywią się pędami, korzeniami i korą roślin, które znajdą w naszych ogrodach. Choć zazwyczaj występują w lasach i na polach, w poszukiwaniu pożywienia często odwiedzają też domowe posesje. Niestety w szybkim tempie mogą doprowadzić je do prawdziwej ruiny, niszcząc grządki, trawniki i ozdobne kwiaty. Aby temu zapobiec, warto podjąć działania od razu po zauważeniu pierwszych tuneli i małego gryzonia.

Jak pozbyć się nornic z ogródka? Postaw na te zapachy

Nornice, tak jak i inne zwierzęta, nie znoszą niektórych zapachów. Jeśli zadbasz, by wyczuły je w okolicach swoich tuneli, szybko wyniosą się z ogrodu. Na co możesz się zdecydować?

  1. Cynamon. Wystarczy wsypać przyprawę lub włożyć jedną laskę do wydrążonych tuneli.
  2. Pieprz cayenne. Stosuj tak samo, jak w przypadku cynamonu.
  3. Olejki zapachowe. Spryskaj wejścia do tuneli zapachem mięty, eukaliptusa lub sosny.

Domowy sposób na nornice? Wykorzystaj hałas

Oprócz zapachów nornice wyniosą się z działki, jeśli notorycznie będą słyszeć nieprzyjemne dla nich odgłosy. W tym przypadku sprawdzą plastikowe butelki lub puszki po napojach. Wystarczy wziąć kilka sztuk, nalać do środka wodę i umieścić w ogrodzie tak, by pod wpływem wiatru obijały się o siebie. Wytworzony hałas sprawi, że zwierzęta się wystraszą i czmychną jak najdalej, dzięki czemu ogród będzie miał szansę odżyć po wizycie nieproszonego gościa.

Więcej o: