Kroję cytrynę na pół i wrzucam z tym produktem do pralki. Patent zdradziła mi babcia

Jak pozbyć się smrodu z pralki? Zamiast wydawać krocie na sklepowe produkty, warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Jeden z nich zdradziła mi babcia. Brzydki zapach znika, jak ręką odjął.

Dlaczego śmierdzi z pralki? Powodów może być kilka. Wśród najpopularniejszych jest zapominanie o regularnym czyszczeniu filtra. Osadzające się na nim zanieczyszczenia z ubrań z czasem mogą powodować wydobywanie się nieprzyjemnego zapachu. Po każdym praniu warto również zostawiać uchylone drzwiczki do pralki. Dzięki temu wnętrze dokładnie się osuszy. Wilgoć może sprzyjać rozwojowi bakterii. Co zrobić, gdy mimo to dotknie nas ten problem? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Jak usunąć smród z bębna pralki? Sięgnij po dwie rzeczy

Do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z pralki będzie potrzebna cytryna i pasta do zębów. Choć połączenie może wydawać się nietypowe, efekty są zachwycające. W jaki sposób należy użyć produktów? W pierwszej kolejności kroimy cytrynę na pół i usuwamy z niej pestki. Następnie smarujemy ją pastą do zębów i wrzucamy do pralki. Ustawiamy program - może być krótki, ale na minimum 60 stopni. I tyle! Po zakończeniu cyklu od razu poczujecie różnicę. 

Nieprzyjemny zapach z pralki. Domowe sposoby, które warto znać

Nie jest to jedyny sposób, który upora się z problemem. Świetnie sprawdzi się też niezawodna soda oczyszczona. Należy jedną szklankę produktu wsypać do szuflady zamiast proszku do prania i nastawić program z temperaturą minimum 60 stopni. Doskonałą alternatywą będą też tabletki do zmywarki. Pomogą nie tylko podczas mycia naczyń. Nastawione w pralce na 90 stopni skutecznie rozprawią się ze smrodem. Trzeba jednak pamiętać, że muszą to być tabletki, a nie kapsułki. Nie mogą bowiem zawierać powłoki wykonanej ze sztucznego tworzywa, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia pralki.

Więcej o: