Przed wyjazdem włóż poszewkę na poduszkę do walizki. "Wypróbowałam i działa"

Wybierając się na wakacje, warto poznać kilka sprytnych trików, które ułatwią podróżowanie. Mogą nie tylko pomóc w pakowaniu, lecz także dzięki nim unikniesz wielu nieprzyjemności. Właśnie dlatego warto wrzucić do walizki poszewkę na poduszkę. Po co? Podpowiadamy.

Wybierasz się samolotem na wymarzony urlop? Lepiej spakuj do walizki poszewkę na poduszkę. Choć może wydawać się to dziwne, trik ten często się przydaje. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie nerwów, pieniędzy i uniknąć stresu podczas wakacji, lepiej poznaj poniższe sposoby, które ci w tym pomogą. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włóż poszewkę na poduszkę do walizki. Później sobie za to podziękujesz

Jeśli masz w domu poszewkę na małą poduszkę typu jaś, koniecznie zabierz ją ze sobą do walizki. Możesz też wykorzystać pokrowiec na poduszkę na kark, którą stosuje się podczas podróży. Wszystko po to, by w kryzysowej sytuacji uniknąć nadpłaty za zbyt dużą wagę bagażu. Tym trikiem podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @katkamalani. Zaleca, żeby w takim przypadku po prostu przełożyć część ubrań do poszewki na poduszkę, zmniejszając wagę walizki.

Poduszka w wielu liniach lotniczych nie jest traktowana jako bagaż, dlatego w ten sposób można wiele zaoszczędzić na opłatach za nadbagaż, o czym w sekcji komentarzy pod filmikiem wspominają też inni użytkownicy TikToka.

Genialne!
Właściwie noszę dwie poszewki na poduszki, więc mogę włożyć ubrania do jednej, a następnie włożyć tę otwartą stronę do drugiej! Wygląda jak poduszka!
Właśnie tak robię z moją poduszką na szyję.
Wypróbowałam i naprawdę działa!

Te triki też wato znać przed wyjazdem. Nic nie kosztują, a znacznie ułatwiają podróż

Przed wyjazdem warto znać nie tylko trik z pokrowcem na poduszkę. Jeśli farbujesz włosy w domu, prawdopodobnie masz wiele nieużywanych czepków, które dołączane są do wielu farb. Podczas pakowania się na urlop możesz śmiało je wykorzystać lub sięgnąć po prostu po foliowe czepki kąpielowe. Wystarczy owinąć nimi podeszwy butów, by nie pobrudzić nimi ubrań, które również umieścimy w tej samej torbie lub walizce. Dobrze jest też odpowiednio zabezpieczyć buteleczki z płynami przed rozlaniem się ich zawartości. W tym celu nałóż na nie folię spożywczą i dopiero zakręć opakowanie. Dzięki temu nic się nie wyleje.

Więcej o: