Śmiał się z zakonnic na plaży. Po chwili zrobił coś, czego nawet one się nie spodziewały

Siostra Judyta z Domu Miłosierdzia Bożego to jedna z zakonnic zaangażowanych w Ewangelizację Nadmorską. Niedawno opowiedziała o zdarzeniu, do którego doszło przy jednej z nadmorskich plaż. Jego finał był jej zdaniem bardzo zaskakujący.

Zakonnice z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od 2009 roku każdego lata angażują w się w Ewangelizację Nadmorską. Jak łatwo domyślić się, ich działalność nie zawsze spotyka się z pozytywnymi reakcjami. Przypomina o tym zdarzenie, do którego doszło niedawno na jednej z nadmorskich plaż. Opowiedziała o nim jedna z sióstr w rozmowie z portalem gosc.pl. 

Zobacz wideo Jak pokolenie Z wyobraża sobie ślub?

Ewangelizacja Nadmorska sióstr zakonnych

Zakonnice zaangażowane w akcję chodzą wzdłuż brzegu morza i ewangelizują wypoczywające na plażach osoby. Zachęcają do "duchowej przemiany". - Tę formę głoszenia Ewangelii odróżnia od innych to, że tutaj całkowicie zdajemy się na Ufność Jezusowi, głosimy Miłosierdzie Boże i pragniemy, aby każdy człowiek mógł poznać Boga Żywego - możemy przeczytać na profilu programu na Facebooku. 

Siostra Judyta: Jeden z nich wyśmiewał nas, naśladował w prześmiewczy sposób

Niektóre osoby przebywające na plaży są zaskoczone obecnością zakonnic. Czasami dochodzi też do nieprzyjemnych sytuacji. Niedawno siostra Judyta z Domu Miłosierdzia Bożego opowiedziała o zdarzeniu, do którego doszło na plaży w tym roku. - Przy jednym z parkingów obserwowało nas dwóch młodych mężczyzn pracujących w tym miejscu. Jeden z nich wyśmiewał nas, naśladował w prześmiewczy sposób - wyznała w rozmowie z gosc.pl.

Jednak jak wynika z relacji zakonnicy, jeden z mężczyzn niespodziewanie spokorniał. Nagle podszedł do sióstr i poprosił o... spowiedź. - Po chwili siedział z księdzem na trawie przy parkingu i odbywał spowiedź świętą - zdradziła siostra Judyta. 

Więcej o: