Jakie kwiaty sadzić w sierpniu na balkonie? Te odmiany będą kwitły aż do pierwszych przymrozków

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu na balkonie? Niektóre gatunki sprawdzą się o wiele lepiej od innych. Zadbaj o nie, a będą kwitnąć aż do pierwszego mrozu. Dowiedz się, w jaki sposób upiększyć werandę na długo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu na balkonie? Zwykle w tym okresie decydujemy się na dwa popularne gatunki roślin. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że inne odmiany również sprawdzą się wyjątkowo dobrze. Zdecyduj się na nie, a ozdobią balkon na naprawdę długi czas.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu? Na balkonie sprawdzą się najlepiej te gatunki

Późnym latem zdecydowana większość miłośników kwiatów decyduje się zasadzić na balkonie petunie lub pelargonie. Oba gatunki sprawdzą się tam doskonale. Nie tylko są łatwe w pielęgnacji, ale i kwitną przez bardzo długi okres. Przy odpowiedniej uprawie nowe pąki będą pojawiać się na łodygach aż do pierwszych przymrozków. Doskonale rozwijają się zarówno w ziemi, jak i w donicach.

Jak uprawiać pelargonie i petunie, aby dobrze się rozwijały? Przede wszystkim musisz pamiętać, że oba gatunki uwielbiają ciepłe i słoneczne stanowiska. Nie zapomnij także o odpowiednim podlewaniu roślin. Jeśli chcesz, żeby bujnie zakwitły upewnij się, że gleba, w której są zasadzone, jest zawsze umiarkowanie wilgotna.

Jakie kwiaty na balkon? Zasadź te odmiany w sierpniu, a nie pożałujesz

Na balkonie dobrze rozwiną się także wrzosy. Choć kwiaty kojarzone są bardziej z sadzeniem na wczesną jesień, bez większych problemów możesz rozpocząć ich uprawę pod koniec lata. Należy jednak pamiętać, że ich uprawa jest dość wymagająca. Rośliny wymagają kwaśnej i dobrze przepuszczalnej gleby. Co więcej, musisz zadbać, aby ich podłoże było stale wilgotne. 

Kolejnym ciekawymi kwiatami na balkon, które dobrze rozwiną się w sierpniu, są astry bylinowe. Rośliny są niezwykle proste w uprawie, dzięki czemu to idealny wybór dla początkujących ogrodników. Uwielbiają słoneczne stanowiska i potrzebują regularnego podlewania - nawet 2 razy dziennie. Ponadto, po przekwitnięciu wymagają podcinania. Jeśli spełnisz te warunki, możesz cieszyć się kolorowymi kwiatami, aż do pierwszych przymrozków.

Więcej o: