Widzisz porzucony wózek na drodze? Nie wychodź z auta. To może być pułapka

Jeśli kiedykolwiek natkniesz się na porzucony wózek, gdy jesteś sama, lepiej zachowaj czujność. Jak najlepiej postępować? Od twojej decyzji może wiele zależeć.

Większość ludzi byłaby zdezorientowana lub zaniepokojona widokiem porzuconego wózka dziecięcego, nosidełka lub innego rodzaju sprzętu związanego z dzieckiem. Zazwyczaj, jeśli sytuacja nie jest od razu jasna, będziemy chcieli się temu przyjrzeć. Ta decyzja może nas wiele kosztować. Przekonuje o tym, pewna agentka nieruchomości, Nancy Walsh.

Zobacz wideo Co Romowie mają wspólnego z mafią wnuczkowską? Otóż dużo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Znalazła wózek porzucony na poboczu drogi. Teraz ostrzega, aby się nie zatrzymywać

Na Facebooku Nancy Walsh, amerykańskiej agentki nieruchomości, w połowie lipca pojawiły się zdjęcia, które wśród niektórych mogą wywoływać niepokój. Mowa o sprzętach związanych z dziećmi, takimi jak: wózki, nosidełka czy foteliki, znajdującymi się na ulicy bądź poboczu drogi po zmroku. Amerykanka podzieliła się, że podczas jazdy samochodem, gdy jej pojazd wydawał się być jedynym w okolicy, nagle dostrzegła porzucony wózek, nieopodal wiejskiej drogi. Światła oświetlały wózek, który stał tyłem do kierunku, w którym jechała – co oznaczało, że nie mogła stwierdzić, czy coś jest w środku. Kobieta, zaapelowała do internautów, by w takich sytuacjach, pod żadnym pozorem nie opuszczać pojazdu, tylko zawiadomić policję.

Jeśli zobaczysz wózek, fotelik samochodowy lub jakąkolwiek inną sytuację z dzieckiem pośrodku niczego, proszę, powtarzam, nie wychodź. Bądź bezpieczny.

Wózek pozostawiony przy drodze. Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce

Obawy Walsh zdawały się wynikać z doniesień z mediów o podobnych przypadkach. Scena może w rzeczywistości być rodzajem pułapki. Wszystko miało być zaprojektowane tak, aby skłonić kogoś do opuszczenia pojazdu i uczynić go potencjalnym celem dla oszustów, którzy w tym czasie kradną auto lub dokonują porwań czy innych przestępstw. Podobna sytuacja, miała miejsce również w Polsce, około roku temu. Jedna z użytkowniczek Facebooka zamieściła podobny wpis, na którym można ujrzeć porzucony wózek. W tym przypadku znajdował się on nie na poboczu, lecz na środku drogi.

Przy okazji chce odpowiedzieć, o co chodzi z nie wysiadaniem z auta, bo też mam masę tych pytań, że co ze mną nie tak. Skoro jest wózek, to trzeba iść pomoc. Niestety nie. Zazwyczaj jak wysiadamy z auta na trasie, to tylko na chwilę więc nie wyłączmy silnika. Idąc w kierunku wózka, jesteśmy tak przejęci, że nawet nie zauważymy jak ktoś z krzaków, pola, budynku wyjdzie i wsiądzie w nasz samochód, po czym odjedzie zostawiając nas z poker facem. Uważajcie. Pomysłów na kradzież nadal jest masa.
Więcej o: