Terminy wypłat emerytur w sierpniu. Do tych seniorów przelewy z ZUS nie dotrą jak co miesiąc

Sierpień może zaskoczyć wielu seniorów. Okazuje się, że w tym miesiącu wypłaty emerytur nie będą wypłacone w standardowych terminach. Kiedy więc trzeba wypatrywać listonosza i szukać przelewu na kontach bankowych? Podpowiadamy.

Wielu seniorów może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że w sierpniu emerytura trafi do nich w innych terminach niż zwykle. Nie należy się jednak przejmować. Wypłaty mają trafić do ich rąk lub na ich konta z zaledwie kilkudniową różnicą terminów. Dlaczego tak się stanie i kiedy dokładnie można się ich spodziewać? Podpowiadamy.

Zobacz wideo "Nigdy nie liczyłam na opiekuńczość państwa". Beata Kozidrak włącza się w dyskusję o emeryturach gwiazd

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W sierpniu będą inne terminy wypłat emerytur. Seniorzy mogą być zadowoleni

Okazuje się, że w sierpniu emerytury trafią do seniorów w innych terminach. Jak wspomina "Fakt", wszystkie okoliczności na to wskazują. Przede wszystkim dlatego, że standardowe daty przypadają w dni wolne lub w święto, co powinno wiązać się z wcześniejszą wypłatą świadczenia. Zwykle emeryci otrzymują pieniądze 1, 5, 6, 10, 15, 20 lub 25 dnia każdego miesiąca. Tym razem jednak 5, 6 i 20 sierpnia przypadają w weekend, a 15 sierpnia to Wniebowstąpienie Najświętszej Marii Panny, czyli dzień wolny od pracy. Właśnie dlatego seniorzy powinni otrzymać wypłaty emerytur dzień wcześniej. Zamiast 5 i 6 sierpnia mogą dostać pieniądze 4 sierpnia, a zamiast 20 sierpnia, otrzymają świadczenie 18 sierpnia. W przypadku święta obchodzonego 15 sierpnia wypłaty prawdopodobnie trafią do emerytów dzień wcześniej, czyli 14 sierpnia.

14. emerytura 2023. Kiedy wypłata trafi do seniorów?

Przesunięcie terminów wypłat emerytur to nie jedyne zaskoczenia, które mogą czekać seniorów w tym miesiącu. Na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów znajduje się informacja o potencjalnej dacie wypłat "czternastki". Okazuje się, że świadczenie może trafić do seniorów jeszcze w sierpniu. 

Planujemy, że w 2023 r., 'czternastka' wpłynie na konto seniorów na przełomie sierpnia i września.

14. emerytura maksymalnej wysokości wyniesie 1588,44 zł brutto, a w najmniejszej 50 zł brutto i nie trzeba składać do tego żadnych wniosków, ponieważ dodatek wypłacany jest automatycznie wraz z pobieranym świadczeniem. Jeśli więc wypłata ma przypadać na przełom sierpnia i września, szacuje się, że niektórzy seniorzy otrzymają już ją 25 sierpnia.

Więcej o: