Czy są grzyby? Tak i wiemy, gdzie ich szukać! Oto mapa dla grzybiarzy

Wiele osób zastanawia się, kiedy zaczynają się grzyby. W wielu miejscach są już dostępne i pojawiają się nawet znane oraz lubiane gatunki. Czy są grzyby? Oczywiście i wiemy, gdzie je znaleźć. Sprawdź, jakich grzybów warto szukać w sierpniu.

Choć szczyt sezonu grzybowego przypada na wrzesień i październik, już teraz można znaleźć popularne oraz lubiane gatunki w wielu miejscach w Polsce. Pierwsze grzyby zaczynają pojawiać się już w maju, a od lipca coraz więcej gatunków może trafić do naszych koszyków podczas zbiorów. Gdzie teraz szukać grzybów i na jakie rodzaje zwracać uwagę? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak przyrządzić grzyby? Tomasz Jakubiak przyrządza je w stylu azjatyckim

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie grzyby zbierać w sierpniu? Oto aktualne występowanie grzybów, za którymi warto się rozglądać

W wielu lasach w Polsce możemy znaleźć miejsca, w których aktualnie można zebrać mnóstwo pięknych grzybów. Na jakie gatunki warto zwrócić uwagę podczas sierpniowych poszukiwań? Przede wszystkim teraz jest dobry czas na kurki, koźlarze, podgrzybki oraz gąski. Znajdziemy też rydze, borowiki, kanie i maślaki. Warto jednak pamiętać, że gdy nie mamy pewności, czy znaleźliśmy jadalny gatunek, dokładnie przyjrzyjmy się takiemu okazowi i porównajmy jego cechy szczególne z informacjami znajdującymi się w atlasie grzybów. Masz ochotę wybrać się na pierwsze zbiory? Sprawdź, gdzie teraz można udać się do lasów, w których pełno jest grzybów.

Gdzie są grzyby? Mapa miejsc pełnych dorodnych okazów. Znajdziesz je w całej Polsce

Wielu grzybiarzy może się ucieszyć, ponieważ tegoroczny sezon zaczyna się naprawdę owocnie. W wielu regionach w Polsce są niezwykle sprzyjające warunki pogodowe, dzięki którym grzybów pojawia się coraz więcej. Jak to wygląda w praktyce i gdzie wybrać się na grzyby? Mapa miejsc z ich wysypem zaczyna się od lasów w Bieszczadach. Sporo gatunków znajdziemy też aktualnie w Rzeszowie, Przemyślu oraz Radomiu. Grzyby czekają również w nowosądeckich lasach, wokół Bydgoszczy, Wałbrzycha i w Małopolsce w południowo–wschodniej części okolicy. Warto jednak wybrać się na spacer do lasu i samemu sprawdzić, czy grzyby są już w twoim regionie, ponieważ z dnia na dzień może pojawiać się ich coraz więcej, gdy będą ku temu sprzyjające warunki.

Więcej o: