Weź z łazienki, nałóż na gąbkę i potraktuj tym zlew. Już więcej nie zobaczysz zacieków

Zlew, tak jak i inne domowe powierzchnie warto czyścić regularnie. Dzięki temu przez długi czas będzie wyglądał jak nowy. Oprócz tego nie należy zapominać o impregnacji, do której nie potrzebujesz specjalistycznych preparatów. Oto co należy zrobić.

Niektórzy do czyszczenia zlewu wybierają sklepowe detergenty. Okazuje się, że takie same efekty uzyskasz, stosując inne mieszanki, które niekoniecznie są do tego przeznaczone. Dzięki nim powierzchnia zalśni czystością bez zacieków i rys, a na dodatek zapomnisz o żmudnym szorowaniu. Oprócz regularnego czyszczenia zlewu nie zapominaj też o regularnej impregnacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Postaw na pastę do zębów

Ciekawym i zyskującym na popularności trikiem jest czyszczenie zlewu chromowanego pastą do zębów. Okazuje się, że niepozorny produkt z łazienki z łatwością poradzi sobie z zaciekami, smugami i brudem. Co należy zrobić?

  1. Wyciśnij pastę do zębów na ścierkę lub gąbkę.
  2. Rozprowadź produkt na zlewie. Zrób to dokładnie.
  3. Odczekaj kilkanaście minut i delikatnie wyszoruj powierzchnię.
  4. Spłucz resztki wodą, a uzyskany efekt cię zaskoczy.

Okazuje się, że dla jeszcze lepszego efektu możesz połączyć pastę z niewielką ilością sody oczyszczonej.

Jak czyścić zlew kuchenny olejem? Warto robić to regularnie

Oprócz czyszczenia zlewu ważne jest też regularne olejowanie, które możesz przeprowadzać mniej więcej raz na dwa tygodnie. Trik wygładzi istniejące rysy i zapobiegnie pojawianiu się kolejnych. Metoda sprawdzi się na powierzchniach stalowych i granitowych. Wystarczy, że nałożysz na gąbkę niewielką ilość wybranego oleju roślinnego (na przykład słonecznikowego, oliwy z oliwek lub rzepakowego) i wetrzesz dokładnie w oczyszczoną wcześniej powierzchnię. Później pocieraj zlew i zmyj nadmiar tłuszczu, by się nie kleił. Dla lepszych efektów możesz natłuścić powierzchnię wieczorem, a nadmiar oleju zmyć kolejnego dnia.

Więcej o: