Biedronka płaci za śmieci. Przynieś butelki dostaniesz voucher! Podobną akcję ma Carrefour

Biedronka wystartowała z nową akcją promującą recykling i dbanie o środowisko. Wystarczy przynieść kilka pustych butelek wykonanych z plastiku, by uzyskać voucher i oszczędzić na następnych zakupach. Podobne okazje również w sklepach Żabka i Carrefour.

Wiele sklepów angażuje się i organizuje nowe akcje związane z ekologią. W te wakacje również i popularna sieć sklepów Biedronka postanowiła stworzyć dla swoich klientów akcję, w której będą oni mieli okazję nie tylko do przyswojenia nawyków związanych z recyklingiem, ale także otrzymać zniżkę. Celem akcji jest pokazanie, że pusta butelka to nie odpad, a surowiec, który może zostać ponownie wykorzystany. Co ciekawe, to niejedyne takie przedsięwzięcie na rynku.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Biedronka: Pozbądź się plastikowych butelek i zyskaj voucher na zakupy. Nowa akcja w sklepach

W sklepach sieci Biedronka rozpoczęła się wyjątkowa akcja związana z recyklingiem i dbaniem o środowisko, w ramach której klienci za przyniesienie plastikowych butelek będą mogli otrzymać voucher. Po wymianie 6 butelek otrzymają zniżkę w wysokości 1 zł na dowolny napój, również w plastikowej butelce. Maksymalnie można uzyskać 5 voucherów na zakupy. wakacyjna zbiórka w ramach programu "ekoWakacje z Biedronką" będzie obowiązywała w każdy wakacyjny weekend od 7 lipca do 27 sierpnia. Nie we wszystkich placówkach będzie jednak możliwość wzięcia udziału w akcji. Pełna lista sklepów biorących udział w wydarzeniu oraz regulamin zbiórki butelek dostępne są na stronie www.biedronka.pl. Butelka, którą chcemy oddać, musi spełnić następujące warunki: 

  • Być po napoju (woda, sok, alkohol, smoothies).
  • Jest z tworzywa sztucznego.
  • Jest dowolnego producenta.
  • Jest dowolnej pojemności.

akcja recyklingakcja recykling Biedronka

Carrefour: podaruj butelkom oraz puszkom drugie życie. Otrzymasz bon na zakupy

Również w 10 sklepach sieci Carrefour można oddawać butelki plastikowe oraz puszki aluminiowe po napojach. Za każde oddane opakowanie w punkcie zbiórki, otrzymamy 15 groszy w postaci bonów. Co więcej, od razu można zapłacić voucherem za zakupy. Warto wiedzieć, że bon jest ważny tylko w dniu i miejscu jego wydania.

akcja recyklingakcja recykling Carrefour

Żabka: akcja "Drugie życie butelek". Za każdą butelkę otrzymasz 10 żappsów w aplikacji

Sieć sklepów Żabka zgodnie z ideą Gospodarki o Obiegu Zamkniętym postanowiła rozpocząć akcję, w której celem jest danie drugiego życia plastikowym opakowaniom.

akcja recyklingakcja recykling Żabka

Akcja na razie obowiązuje w wybranych sklepach na Pradze w Warszawie. W ramach wydarzenia można zwrócić dowolne przeźroczyste, zielone i niebieskie butelki po napojach. Po zeskanowaniu u sprzedawcy aplikacji żappka otrzymamy 10 żappsów za każdą przyniesioną butelkę.

Więcej o: