Chodzi oczywiście o wiesiołek. Ta niezwykła, polna roślina, charakteryzująca się żółtymi kwiatami, posiada cały wachlarz prozdrowotnych i leczniczych właściwości. Z pewnością wielu zainteresuje fakt, że jest też swego rodzaju naturalnym "żelazkiem" na zmarszczki. Regularnie i prawidłowo stosowany (ale nadal jedynie jako wspomagacz, przy zachowaniu właściwej diety i pielęgnacji) pomaga utrzymać odpowiedni stopień nawodnienia naskórka. Chroni również skórę przed utratą wody.
Jak powszechnie wiadomo, nawilżenie skóry jest jednym z podstawowych warunków, który trzeba spełnić chcąc na długo zachować jej młody wygląd. Kiedy jest ona wystarczająco nawilżona - jest również jędrna i elastyczna, co z kolei zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek. A dzięki temu, te już istniejące i tak będą mniej widoczne. W przemyśle kosmetycznym, wiesiołek stanowi składnik wielu kremów, balsamów, odżywek i innych preparatów, stosowanych w kuracjach przeciwstarzeniowych.
Warto postawić na tego rodzaju naturalne kosmetyki - są w końcu znacznie niż botoks. Wiesiołek jest również źródłem witaminy E, która - odpowiednio regularnie aplikowana lub przyswajana - wygładza, odżywia, wzmacnia i nawilża skórę, zwłaszcza tę delikatną jej część wokół oczu. Zapobiega to powstawaniu nowych zmarszczek oraz spłyca te już istniejące.
Dobra wiadomość dla osób chcących stracić kilka kilogramów: to "płynne złoto" z polskich łąk jest również świetnym wspomagaczem odchudzania. Jako suplement diety wspomaga procesy trawienne i sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że w tym aspekcie jego działanie również należy traktować jedynie jako pomocniczy dodatek. Drogą do osiągnięcia prawidłowej wagi jest zdrowy styl życia, monitorowanie swojego zdrowia poprzez badania pod okiem lekarza, aktywność fizyczna i dobrze zbilansowany jadłospis.
Złoto polskich łąk. Olej z wiesiołka pomoże również w odchudzaniu!
Jeśli nie przepadamy za łykaniem kapsułek, z powodzeniem możemy olej z wiesiołka po prostu pić. Zalecana dawka to jedna mała łyżeczka dziennie, czyli ok. 3-5 g. Najlepiej przyjąć ją z rana na czczo. Można go też spożyć w ciągu dnia - łyżeczkę oleju możemy np. dorzucić do sałatki, koktajlu lub sosu. Olej ten nie nadaje się do obróbki termicznej.
Olej z wiesiołka jest cennym źródłem m.in. nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu oleinowego, białka, cynku, selenu oraz magnezu wapnia. Zawiera też kluczowy dla naszego organizmu kwas gamma-linolenowy (GLA). Wykazuje działanie przeciwzapalne i detoksykujące. Pomaga w redukcji zmian skórnych, takich, jak np. egzema lub trądzik. Działa pozytywnie na układ odpornościowy, wzmacnia organizm i pozytywnie wpływa na naszą pamięć.