Jest uważane za najsmutniejsze imię dla dziecka. Oznacza "pani smutku". Od 2000 roku nadano je 2 razy

"Pani smutków" to znaczenie imienia, które uważane jest za jedno z najsmutniejszych na świecie. Niektórzy uważają, że może mieć wpływ na losy pociechy, dlatego wolą nie decydować się na tę opcję, która bije rekordy popularności w Hiszpanii.

Wybór imienia dla dziecka przez przyszłych rodziców to nierzadko spore wyzwanie wiążące się również z presją, aby wybrać to "idealne". Pary przez wiele dni, a nawet miesięcy sięgają do wielu źródeł, chcąc czerpać inspiracje. Często wyszukiwaną i nurtującą kwestią jest także znaczenie imienia oraz jego pochodzenie. W rankingach najpopularniejszych imion zmiany można zaobserwować co roku. Wśród imion żeńskich lata temu niektóre z nich było często nadawane pociechom, jednak dziś mało kto się na nie decyduje. 

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najsmutniejsze imię dla dziewczynki? Zanim się na nie zdecydujesz, sprawdź jego znaczenie

To imię dla dziewczynki brzmi pięknie i dostojnie, ale ma niezwykle smutne znaczenie. Mowa o imieniu Dolores, które jest pochodzenia hiszpańskiego, ale jest również nadawane w Polsce. W Hiszpanii używane jest w wyrażeniu María de los Dolores, czyli Matka Boska Bolesna. Wywodzi się ono od słowa "dolor", które oznacza "ból". Imię tłumaczy się również jako "pani smutku", dlatego jest ono właśnie uznawane za najsmutniejsze na świecie. Część osób uważa, że jest ono również wyjątkowo pechowe. 

Może przynieść pecha? Imię Dolores noszą bohaterki popularnych powieści

W Polsce Dolores, imieniny obchodzi 15 września. Co ciekawe, według statystyk dostępnych na stronie dane.gov.pl, od 2000 roku jedynie dwie pary zdecydowały się tak nazwać córki. Popularne zdrobnienia od tego imienia to Dolorka, Dolorcia, Dolcia, Dolka, Dolunia, Doluśka, Lusia, Luśka, Lola czy Lolita. Posiadaczkami tego imienia jest kilka znanych bohaterek książkowych:

  • Dolores Claiborne — tytułowa bohaterka powieści Stephena Kinga.
  • Dolores Haze — bohaterka "Lolity" Vladimira Nabokova.
  • Dolores Umbridge — bohaterka książek z serii o Harrym Potterze autorstwa Joanne Kathleen Rowling.
Więcej o: