Przed szorowaniem muszli nałóż na szczotkę jedną rzecz. Po osadzie z kamienia nie będzie śladu

W toalecie szybko gromadzą się trudne do usunięcia zabrudzenia i osady z kamienia. Zamiast inwestować w sklepowe preparaty, które nie zawsze spełniają swoją rolę, wypróbuj inny sposób. Dzięki niemu szybko zapomnisz o kamieniu, a muszla zalśni czystością.

Toaleta powinna być regularnie czyszczona i dezynfekowana, ponieważ szybko gromadzą się w niej bakterie i kamień, który z czasem staje się coraz trudniejszy do usunięcia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieją proste triki, które pomogą zachować czystość na długo. Wystarczy, że weźmiesz resztki po popularnym płynie i włożysz je do muszli.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Czym najlepiej czyścić muszlę klozetową? Wystarczą ci torebki po herbacie

Ciekawym trikiem na usunięcie kamienia z zaniedbanej toalety jest zastosowanie torebek po herbacie. Wystarczy, że umieścisz zaparzone wcześniej pakunki w muszli i odczekasz kilkanaście minut. Później wyjmij je z toalety (pod żadnym pozorem nie spuszczaj torebek) i wypłucz muszlę wodą. Ważne, by nie trzymać herbaty w toalecie dłużej niż 30 minut, gdyż mogłoby to doprowadzić do nieestetycznego odbarwienia muszli.

Jak usunąć grubą warstwę kamienia z muszli klozetowej? Wystarczy prosty trik

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zabrudzenia w toalecie możesz szybko zlikwidować, stosując zwykłą piankę do golenia, którą kupisz w wielu sklepach. Co należy zrobić? Wystarczy, że naniesiesz produkt na szczotkę klozetową lub gąbkę i wyszorujesz wnętrze muszli. Później poczekaj jakiś czas i spłucz resztki wodą. Szybko przekonasz się, że trudny do usunięcia kamień zniknął, a muszla jest jak nowa. Ten trik zdradziła mi mama i z powodzeniem stosuję go również u siebie w domu.

Jak pozbyć się kamienia w sedesie? Pomoże napój typu cola

Okazuje się, że brud i kamień w toalecie można usunąć przy pomocy popularnego napoju typu cola. Ze względu na właściwości płyn zadziała jak odrdzewiacz i szybko usunie nawet grubą warstwę brudu. Wystarczy wlać colę do muszli i porządnie ją wyszorować. Po kilkunastu minutach przetrzyj toaletę jeszcze raz, umyj szczotkę i spuść wodę.

Więcej o: